Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Mesélne a kezdetekről?
– A NemEz zenekar 2007-ben alakult Magyarországon. Ha akkor ott maradunk, lehet, hogy most más pályaútra tekintenénk vissza. Az elején nagyon nehéz volt összehangolni a próbákat, hiszen férjemmel, Kátai Jocóval, a zenekar dobosával Magyarországon laktunk, Kerezsi Csongor basszusgitáros és Könczey Jenő billentyűs Sepsiszentgyörgyön, illetve Orbán Ferenc hegedűs Marosvásárhelyen tartózkodott, szóval kalandos volt egy-egy próbát megszervezni. Már az elején biztos volt, hogy népzenei alapra írjuk a dalokat, aztán mindenki karakteresen hozta a saját világát, így alakult ki a NemEz stílusa. Emlékszem, egy próba alatt több dal is született. Elértünk egy olyan pontra is, amikor több volt a koncert, mint a próba: 8 próba után 32 koncertet tudtunk magunk mögött, ilyen érdekes volt az arány.
– Két albumot sikerült kiadni.
– Igen, Magyarországon vonultunk stúdióba mindkét alkalommal. Időközben mi Sepsiszentgyörgyre költöztünk, és ez amúgy furcsa, de éppen ezt követően a zenésztársaknak is átrendeződött az élete, egyre elfoglaltabbak lettünk, más-más projektekben ténykedtünk, és annak ellenére, hogy már mindenki egy városban lakott, egyre kevesebb idő jutott a NemEzre. Kifulladt a koncertvonal is, menedzser nélkül nehéz volt leszervezni az eseményeket, már nem volt annyira kézenfekvő egy-egy magyarországi fesztiválra kiutazni, szóval beállt egyfajta szünet. Aztán nyolc éve végül úgy döntöttünk, felfüggesztjük a csapat működését.
– Hogyan pattant ki az újraindulás ötlete?
– Gyakorlatilag a zenekar folyton beszédtéma volt közöttünk, illetve a közönségünk is többször kérdőre vont, hogy miért szűnt meg a NemEz, mikor koncertezünk újra. A koronavírus-járvánnyal ránk szakadó bezártság, elszigeteltség is előhozta a régi emlékeket, az egykori emberi kapcsolatokat, hiszen a NemEz csapata nem csupán zenészként, de emberileg is nagyon jól egyezett, ez is sokat számított az újraindulásnál. Idén késő tavasszal, a járvány utáni lazításokkor döntöttünk arról, hogy megint beindul a NemEz, elkezdünk koncertezni.
– Mik a tervek?
– Elsőként leginkább a koncertekre összpontosítunk, újra aktívak vagyunk a Facebook közösségi oldalon, itt is várjuk a meghívásokat.