Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az EMÜK vezetőjének, dr. Bordás Beátának a köszöntője után Vargha Mihály elmondta, élete korai szakaszában, még a kolozsvári művészeti egyetemre készülése idején került kapcsolatba Vetro Arturral „egy olyan korban, mikor nemcsak művésznek, hanem embernek is nehéz volt lenni”. Ám a művész közelsége, a Törökvágáson levő műtermében töltött hetek, hónapok meghatározó benyomást gyakoroltak a fiatalra. A Vargha Mihály által megőrzött képnek része a kávéillat, dohányfüst és a jó zene, mely a műteremnek állandó tartozéka volt. Ám Vetro Artur vitái az akkori Kolozsvár meghatározó alkotóival még maradandóbbak, ezeket az izgalmas, fűszeres, vidám beszélgetéseket hallgatni felért egy szabadegyetemmel egy pályakezdőnek, Vetro Artur ugyanis univerzális tudású, karizmatikus ember volt, ám túlságosan szerény, talán ezért is van az, hogy életében egy egyéni kiállítása volt, az is már a hetvenes éveiben. Művészetére az összhang és a kiegyensúlyozottság a jellemző, a székelyeket nagyon szerette, tisztelte, talán mert a kevesek közül legjobb barátja, Nagy Imre festőművész testesítette meg számára a meghatározó vonásaikat.
Vetro Artur szép számban megjelenő művészeti írásaiból egy rövid részletet a szobrászművészetet örökségként felvállaló és továbbvivő fia, a kézdivásárhelyi szobrász, Vetró András olvasott fel: a művész hitvallásaként fogalmazta meg, az alkotás soha nem befejezhető, azt csak újrakezdeni lehet, az alkotás parancsának szükséges engedelmeskedni, mert ez a szabadság ára. Az elmélkedés után azonban már földibb dologként láttatta az édesapja egyik vitáját Nagy Imrével, amikor is mindketten vehemensen szapulták egymás műveit: Vetro Artur a Nagy Imre róla készült portréját, amaz pedig a róla készülő mellszobrot, mely a kiállításon is fő helyre került.
A főleg a család, Vetro Artur özvegye, fia és unokái birtokából származó művek mellett a Székely Nemzeti Múzeum és a Sapientia Alapítvány által kölcsönzött alkotások is helyet kaptak a tárlaton: a kisebb méretű (terrakotta, kő, bronz) szobrok mellett néhány izgalmas színvilágú pasztellt és szénrajzot láthat az érdeklődő közönség. A tárlat augusztus 6-ig látogatható keddtől péntekig 10 és 17 óra között, szombaton 10 és 18 óra között.
Szerintem fordítva van.