Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Nagy lépés a jó irányba

Aligha tagadható, hogy Európa jövője szorosan összefügg az Európai Unió jövőjével. Az Unió feladata lenne a gazdasági fellendülés biztosítása mellett az európai létforma, az európai kultúra védelme.
Ehelyett azt látjuk, hogy az Unió meghatározó pártcsaládjai és vezető testületei szolgai módon kiszolgálják a globális világhatalom ember- és Európa-ellenes törekvéseit, legyen szó a közbiztonságot, a közegészséget és a gazdasági működőképességet egyszerre veszélyeztető illegális bevándorlásról, a nemzeti keresztény kulturális hagyományok tudatos roncsolásáról vagy az LMBTQXYZ-őrületről.

A Fidesz kilépésével a már hosszú ideje a ballib fősodor globalista igényei szerint politizáló Európai Néppártban lényegében esélytelen a normalitás, az alapértékek visszaállítása. Nagy kérdés tehát, hogy sikerül-e a 751 tagú Európai Parlamentben egy olyan szervezett, markáns erő létrehozása, mely fel meri vállalni a tényleges európai értékeknek, a kölcsönösség-kultúrának, minden ember egyenlő méltóságának, az igazságosságnak és méltányosságnak a védelmét a Kertész Imre által is „öngyilkos buta liberalizmusnak” nevezett áltoleranciával szemben. (Áltoleranciát mondok, mert ez egy sajátos, szelektív tolerancia: a liberalizmus alapértékeivel szögesen ellentétes eszméket valló iszlámmal szemben működik, de a hagyományos értékeket védő konzervativizmussal szemben nem.)

A múlt pénteken 16 európai párt – többek között a Fidesz, a lengyel Jog és Igazságosság, az osztrák Szabadságpárt, a Salvini-fémjelezte Liga, a Marine Le Pen vezette Nemzeti Tömörülés – által aláírt, az európai szuperállam ellen s az európai nemzetállamok mellett lándzsát törő, a demográfiai problémákat családtámogatással és nem migrációval megoldani kívánó nyilatkozat egy nagy lépés a jó irányba.
A zsidó–keresztény gyökerekhez való visszatérés igényének kimondása is világos üzenet, mely egyszerre szól a migráció és a globalista tudatmosás ellen.

Az aláíró pártok két európai parlamenti frakció, az Identitás és a Konzervatív frakciók tagjai, egyelőre kérdés, hogy sikerül-e egy szilárd, több mint 100 képviselővel bíró politikai tömböt alkotni belőlük. Annyi biztos, hogy eme elvi nyilatkozat egy világos, mindenki által felfogható, értelmes, jövőbe mutató üzenetet artikulál a mai mesterségesen gerjesztett kommunikációs káoszban.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás