Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december 22-én, vasárnap a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban. Így ünneplik a tíz éve alakult Kincskeresők Néptáncegyüttest.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Annyi a munkafront, hogy a város önrésze nem elegendő, így hitelvonalat nyit Kézdivásárhely, hogy a munkálatok önrészét finanszírozni tudja. Ez egy szükséges lépés – magyarázta beszélgetésünk során Bokor Tibor, aki szerint két bank jelentkezett, s bár nincs a bizottságban, de kíváncsi volt, hogy mekkora a különbség. Jókora: az egyik pénzügyi intézet 1.2, a másik 2.5 százalék körüli kamatokkal jelentkezett, a józan ész az diktálja, hogy az olcsóbbik verziót fogadja el a kiértékelő bizottság, persze az ajánlatok elemzését követően, mert köztudott, hogy az „ördög” az apró betűs részben rejlik.
A pénz kell, hiszen rengeteg munkálat van megkezdve, és annál is több beütemezve a városban. Kezdve az egykori kaszárnyával, ahová, ha minden jól megy, akkor az Incze László nevét viselő céhtörténeti múzeum is költözne. Jelenleg az épület kiürítése zajlik, hiszen a városgazdálkodási osztály raktárként használta az épületet, így a benne tárolt holmikat ideiglenesen az egykori hőközpontokban helyezik el.
A helyi büdzsét alaposan megterhelő másik munkálat a sebészet épületének felújítása. „Itt voltak és vannak most is gondok, mert az épület teljes gépészeti felújításra szorul, és a villanyhálózat rehabilitálása nem szerepelt az elképzelésben” – magyarázta az elöljáró, aki szerint a Turóczi Mózes-iskola felújításánál is ezzel szembesültek, de ez nem jelenti azt, hogy nem kezdődhet meg az új tanév két teljesen felújított óvodában, bölcsődében, illetve az említett iskolában. A kórháznál picit csúszik a járóbeteg-rendelő bővítése, a Vasút utcai bejárat megnyitása. Nem rajtuk múlik, hanem a bürokrácián – nyomatékosított az elöljáró, kérdésre hozzátéve: a volt belgyógyászat épületét a legnagyobb jóindulattal sem tudják megmenteni, az ingatlan valószínűleg lebontásra kerül. „Számításokat végeztünk, egy új épület kevesebb pénzt fog felemészteni” – támasztotta alá a bontás szükségességét Bokor.
A tervek ezen túl is nagyra vannak kihegyezve, hiszen a városvezetés folytatja a tömbháznegyedek rehabilitációját, folyamatban van a Hóvirág utca teljes rendezése, következik a Fecske utca felújítása és a Margaréta utcában megkezdett térrendezés befejezése is. Ugyanakkor látványos előrelépés várható a Kantában is, ahol a minorita rendház előtt eltűnnek az oszlopok, illetve a rajtuk levő kábelkötegek.