Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Első körben a tárlatra bekerülő alkotásokat választják ki, azok egyúttal a kiállítás katalógusába is bekerülnek. A második fordulóban történik a díjzsűrizés, a legjobbnak ítélt mű alkotója Szentimrei Judit-díjban részesül, műve az Erdélyi Művészeti Központ gyűjteményébe kerül, 2022-ben egyéni tárlattal mutatkozhat be a kovásznai közönségnek, valamint 1500 lej pénzjutalmat kap.
A meghirdetett tematika szellemiségét legjobban kifejező alkotás szerzője Kőrösi Csoma Sándor-díjat kap, a mű pedig a Kovászna városi Kádár László Képtár anyagát gazdagítja, a díjjal járó pénzjutalom szintén 1500 lej.
A kiírás arra keresi a választ, hogy a művészetben szükség van-e, és ha igen, hogyan nyilvánul meg a kollektív identitás igazolásának igénye a személyes teremtő aktusban. A nemzeti vagy nagyon távoli népek motívumvilága mennyiben járul hozzá a művészi önkifejezéshez és egy mélyen személyes és autentikus művészi nyelv megteremtéséhez? Az otthonosság, valahová tartozás érzése mennyiben köt szűkebb pátriánkhoz, vagy inkább távoli népek között véljük megtalálni hazánkat? Mennyiben érezzük a belső kényszert, késztetést arra, hogy saját népünk motívumvilágát használjuk fel az alkotás során, vagy más népekét otthonosabbnak véljük?
A pályázatot Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ, Kovászna Város Önkormányzatával, a kovásznai Kádár László Képtárral és a Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesülettel együttműködésben hirdeti meg, a kiírás teljes szövege (a nevezés pontos módjával, technikai, szakmai feltételeivel együtt) a www.kultkov.ro oldalon található.