Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Idén a háromszéki egyenruhások az első 6 hónapban összesen 156,2 ezer lejre osztottak bírságot, pontosabban 170 alkalommal büntettek olyan felelőtlen személyeket, akik visszaéltek a sürgősségi hívószámmal, és riasztásukkal félrevezették a hatóságokat. Ennek ellenére a Kovászna megyei rendőrség statisztikája azt mutatja, hogy csökkenőben van a hamis riasztások száma Háromszéken: míg idén az első félévben összesen 192 alkalommal jegyeztek fel hivatalosan hamis riasztást, addig ez a szám tavaly, ugyanebben a periódusban 282-re rúgott.
Az érintett hatóságokkal – tűzoltósággal, rohammentősökkel, rendőrséggel – folytatott korábbi beszélgetéseink során kiderült, hogy az illetékesek számára is érthetetlen, miért szórakoznak, űznek ilyen morbid viccet egyesek, hiszen, ahogyan azt többször is hangsúlyozták már lapunk tolmácsolásával is, az életmentésben minden perc, illetve ezek töredéke is számít, így egy-egy félrevezető hívás akár mások életébe is kerülhet. Ilyen körülmények közepette érthető az idevágó törvények szigora, miszerint a hatóságok félrevezetésénél, az első kihágásnál 2–4 ezer lejes bírság vagy 200–400 óra közmunka szabható ki a törvénysértőre, ám a második kihágásnál már duplázódnak ezek az értékek, így 4–8 ezer lejre büntethetik, vagy 400–800 óra közmunkára ítélhetik a „visszaesőt”. Ezt tetőzi, hogy a 112-es sürgősségi hívószám törvénytelen használatára is kiszabható 1-2 ezer lejes bírság vagy 100–200 órás közmunka, illetve itt is duplázódnak az értékek, ha „visszaeső” a telefonbetyár.