Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Digitális szakmák jelentek meg
Az információs technológia fejlődése miatt 10 évvel ezelőtt még nem létező munkatevékenységek jelentek meg a hazai cégek kínálatában. Egy munkaerőpiaci elemzés szerint az elmúlt tíz évben megjelent állások között van az ételfutár, a fuvarmegosztó sofőr, a podcastgyártó vagy a teleorvos. Ezek elvégzéséhez digitális készségek és az alkalmazkodási képesség fontosabbak, mint a képzettség vagy a tapasztalat. Az elemzés rámutat, hogy a koronavírus-járvány idején az ételfutár-szolgáltatások fejlődtek látványosan. A futároknak mindössze egy okostelefonra és egy járműre van szükségük, és a teljes folyamat automatizálva van, a megrendelés iktatásától a futár kiválasztásáig és a megrendelő címéhez történő irányításáig. A nagyvárosokban népszerűvé váltak a fuvarmegosztó szolgáltatások is, míg a teleorvosok népszerűségét is a járványhelyzet hozta el Romániába.
Vagyonosodik a romániai lakosság?
A Román Nemzeti Bank szerint tavaly történelmi csúcsra ért a háztartások nettó vagyona. A lakosság vagyonának 75 százalékát az ingatlantulajdon képezi. A jegybank adatai szerint a lakosság nettó vagyona tavaly elérte a 2400 milliárd lejt, ebből ingatlanvagyon 1800 milliárd lej, és nettó pénzügyi vagyon 600 milliárd lej. A nemzeti bank szerint a pénzügyi stabilitás szempontjából fontos, hogy a lakosságnak legyen ellenálló képessége a gazdasági sokkokkal szemben, hiszen ezen múlik a fogyasztás csökkenésének mértéke és a bankhitel-törlesztési nehézségek valószínűsége.
Euró az évtized végén?
A befektetési szakértőket tömörítő CFA Románia felmérése szerint az általuk megkérdezett gazdasági elemzők 77 százaléka úgy vélte, hogy a pandémia okozta gazdasági válság 2022-ig elhúzódik, az államadósság pedig egy év múlva eléri a GDP 52 százalékát. A megkérdezett elemzők 93 százaléka szerint a lej gyengülni fog az euróval szemben, és fél év múlva átlagban 4,9741 lejes, egy év múlva 5,0261 lejes euró-árfolyammal számolnak. Az elemzés szerint Románia 2030-ra vezetheti be az eurót az ország hivatalos pénznemeként.