Mett vagy olyan merges tatara latom mar tobszor beszoltal?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Igen, sok embert érdekelne, hogy melyik iskolában pontosan milyen szakmákat tanulnak. Hol, hány helyre lehet pályázni, a megyében működő tanintézetek IX. osztályába miképpen lehet bejutni. Lehet, teljesen feleslegesnek tűnik ez az érdeklődés, de nem egy szülővel beszélgettem, akik nem igazán tudnak eligazodni a számítógépes tájékoztatásban, s hányan vannak, akik nem is tudják, milyen gombot nyomjanak meg, hogy a számukra megfelelő válasz megérkezzék.
Talán az is feleslegesnek tűnik manapság, amit hajdanán, még a valamikori Megyei Tükörben meghonosítottunk, hogy egészében közöltük a beiskolázási tervet, feltüntetve a szakmákat, szakirányokat, tervezett osztálylétszámot, még a tanítási nyelvet is. Mondom, nem biztos, hogy ez most is jó lenne, de segítséget jelentene mindazoknak, akik kevésbé járatosak ebben az újmódi kommunikációban (ide ez a szó illik.)
Tudom, az iskolák is mindent elkövetnek, hogy diákjaik kellőképpen tudomást szerezzenek a lehetőségekről, de ez így nem elég, sokan szeretnék látni az egészet, egy helyen, tegyem hozzá, papírra nyomtatva. S erre nyilván az újság a legalkalmasabb. Elkerülhető lenne, hogy a tanuló találomra mondjon igent valamely szakmára, nem gondolva arra, hogy más lehetőségek is adottak.
Emlékszem, annak idején bizonyos szakmák miatt a fiatalok közül többen választották más települések iskoláit, s főleg a megyén belül talán csoportosítani lehetne egy-egy szakma iránt az érdeklődőket. Évekkel ezelőtti javaslatom most is fenntartom: főleg a szakiskolai toborzásba be kellene vonni az önkormányzatokat. Ők tudják leginkább, milyen szakember hiányzik a településről, s próbáljanak meg ők küldeni diákot arra a szakmára, akit aztán iskola végeztével alkalmazhatnának is a helyi tanács mellett létrehozott vállalkozásnál.
Megint a múltból hozok bizonyítékot: sok helyen ezek a csoportok végezték el a tanintézetek meszelését, felújítását, más munkálatok mellett. Ilyesmivel ma is próbálkoznak, de hasznát látva érdemes lenne vele foglalkozni. És ha valamelyik önkormányzat még anyagilag is támogatná a szakmát tanuló fiatalt, a visszatérés szinte bizonyosra vehető lenne. Ebben az esztendőben mindez már nem esedékes. De esetleg jövőben?
Mett vagy olyan merges tatara latom mar tobszor beszoltal?
Gondolkoz csak!
Tata, tessék a jövőből hozni páldát, s ne a múltból, me abból mindenki tud!