Kézdivásárhelyen egy idegen busz ütötte ki a biztosítékot
Kézdivásárhelyen rendbontás nélkül zajlik a szavazás. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Megkezdtük a munkálatokat a főbb mezei utakon, ez magába foglalja az útfelület gyalulását, tömörítését, de emellett köves anyagot is szállítunk az utakra, ezzel is szilárdítva azokat – kezdte az alpolgármester. Mivel szeretnék költséghatékonyabbá tenni a szükséges beavatkozást, „újrahasznosítják”, azaz a városban máshonnan felszedett útfelületeket hordják ki a mezőre. Emiatt hagyták a munkálatot a nyár utolsó harmadára, hiszen a 11 utcás pályázatban érintett utcákban feltört útfelület anyagát szállítják ki a mezőre, és azzal próbálják felújítani az ottani utakat.
A főbb mezeiút-szakaszok nagyjából 35 kilométert tesznek ki összesen, ezek felújítását a tavalyelőtt bevezetett illetékből fedezik.
– 2019-ben vezettünk be egy speciális illetéket, amelyet a mezőgazdasági területek tulajdonosai fizetnek be az önkormányzat büdzséjébe, útkarbantartás címen. Addig gyakorlatilag a tömbházlakók pénzének egy részét is erre fordítottuk, ami nem helyes, hiszen mindenkinek az után a szolgáltatás után kellene fizetnie, amit az ő irányába nyújt az önkormányzat, így döntöttünk az illeték mellett. A mezőgazdasági területtel rendelkező polgároknak 10 lejt kell fizetniük minden hektár terület után. Azt el lehet mondani, hogy az az összeg, amit ebből inkasszálunk, nem fedezi teljesen a javítási munkálatok költségeit, de azért nagyrészt igen – magyarázta Gyerő.
Jól haladnak a 11 utcás pályázat munkálataival is
A Gábor Áron utcában lefektették az esővíz-elvezető csatornát, felmartak fél méter útréteget, ballasztot hordtak, tömörítettek, elkezdték a szegélykövek lerakását is, ami után a víznyelő aknák behelyezése következik, majd a terep előkészítése az aszfaltozásra. A Timár utcában megkezdték a szennyvíz-elvezető csatorna elhelyezését, valamint a Dzsidában is. Dolgoznak továbbá a Teculescu utcában, de a héten nekilátnak a Șaguna utca munkálatainak is – sorolta a folyamatban lévő munkákat Jeszenovics.
– A Gábor Áron, a Șaguna és a Timár utcák esetében azonban bonyolítja a helyzetet a földgázvezetékek elhelyezkedése, mivel a terv elkészítésekor a szolgáltató olyan láttamozást bocsátott ki, amiben a jelenlegi állapot nem szerepel. Nagyon magasan vannak lefektetve a földgáz-csatornák, ami megnehezíti az ásást, kövezést és tömörítést. Szükséges, hogy a gázszolgáltató kicserélje a vezetékeket, amit, remélem, sikerül megtenniük a tél beálltáig, hogy tavaszra már csak az aszfaltozás maradjon hátra, valamint a járdák kialakítása – emelte ki a polgármester. Hozzátette: kérik a lakók megértését, tudják, hogy a munkálatok kellemetlenségekkel, porral, sárral, zajjal, az útviszonyok megromlásával járnak, de mint mondta, enélkül nem lehet elvégezni a felújítást.
Néhol foltoznak, néhol új aszfaltréteget öntenek
A 2016-ban átadott, POIM-on elnyert pályázatból megépített 16 utcában folynak a javítások, amelyek garanciális munkák, az akkori modernizációt végző cég köteles javítani azokat a felületeket, amelyek a garanciális periódusban megromlottak. Ezen kívül azonban javítanak olyan szakaszokat is, amelyek nem képezik az említett pályázat tárgyát, csupán a minden évben elvégzendő kátyúzási, foltozási munkálatok vártak rájuk.
– Szerettük volna már a tavasz végén, nyár elején elvégezni ezeket, azonban nem sikerült, hiszen a licitet megnyerő cégnek más munkálatai voltak, később tudott csak nekifogni, mint ahogyan azt mi szerettük volna. A város több szakaszán kátyúznak jelenleg, felmarják a lyukakat, majd aszfaltozzák. Néhány útszakaszon már nem akartunk folt hátára foltot rakni, ezért felmartunk egy-egy nagyobb részt, és aszfaltszőnyeget terítettünk le. Ez történt az iskola utca egyik szakaszában, valamint a Bethlen Gábor sétány alsó felén is – zárta a beszámolót Gyerő József.