Történt némi változás a szavazóhelyiségek kiosztásában Kovászna megyében
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sep...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A háromszéki résztvevők több mint 800 kilométert fognak biciklizni Budapest irányába egy 9 napos kaland során. A megyeszékhelyi, illetve céhes városi túrázók Csíkszeredában találkoztak, onnan Székelyudvarhely felé veszik az irányt, majd Parajd, Marosvásárhely, Kolozsvár, Margitta, a Hortobágyi Nemzeti Park, Eger, Gyöngyös és Hatvan érintésével a különböző városokból induló kerékpáros csapatok augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén érkeznek Budapestre.
Kézdivásárhelyen a Kicsid Gábor Sportcsarnok előtt találkoztak a szervezők és a vándortúra 14 résztvevője, hogy elinduljanak a nyolc napig tartó, 830 kilométert felölelő „misszióra”. A jelenlévők számára kulturális műsorral készült a Vigadó Művelődési Ház VigadóArt csapata, akik Határtalanul című zenés, táncos produkciójukkal ejtették ámulatba a közönséget. Az előadást Lung László Zsolt rendezte.
Szilveszter Szabolcs, a céhes város alpolgármestere a kulturális műsort követően köszöntötte az egybegyűlteket, majd hozzátette, hogy tiszteli és becsüli mindazokat, akik az Otthonról haza kerékpártúrát megszervezték. – Amikor legelőször találkoztunk a program szervezőivel, már akkor egyértelmű volt, hogy mi is, mint a Kárpát-medence legkeletibb városa, támogatjuk ezt a kezdeményezést – mondta Szilveszter Szabolcs. Majd hozzátette, büszkeség tölti el, hogy vannak kézdivásárhelyi és környékbeli biciklisek, akik díszkíséretben követik egy darabon a vándorkerékpárosokat.
Az alpolgármester után a program vezetője, Sió Zoltán osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel, és elmondta, hogy nagyon jó érzés Kézdivásárhelyen lenni, mert itthon érzik magukat.
– Nem is tudtam egészen 2021 júniusáig, amikor először jártam Kézdivásárhelyen, hogy mennyire szerencsés ember vagyok, hiszen egy olyan helyet fog elfoglalni a szívemben ez a város, ahova mindig szívesen visszatérek – mesélte élményeit Sió Zoltán. Majd hozzáfűzte, hogy egészen új értelmet nyert „a mi, magyarok, összetartozunk” kijelentés, főleg saját maga számára, aki az elcsatolás után jóval később született, Magyarországon nőtt fel, és átérezte, hogy mit is jelent az összetartozás.
Sió Zoltánt követően Tamás Sándor megyetanácselnök szólt a jelenlévőkhöz, illetve a túrára indulókhoz.
– Az Otthonról haza program keretén belül, itthonról, Kézdivásárhelyről, az egykori Magyarország legkeletibb városából, haza, Budapestre, a nemzet szívébe indítjuk, közel ötven kísérővel, azt a tizennégy bátor, profi-, félprofi- és amatőr kerékpárost, akik az elkövetkező nyolc napban végigpedálozzák a Kárpát-medencének ezt a részét, egészen a fővárosig, magukkal vive a kézdiszékiek szívdobbanását.
Harmincan képviselik Szentgyörgyöt
Tegnap a szentgyörgyi főtéren, a kőszínpad környékén közösségi programok társultak az elstartoláshoz, Révész Máriusz, az Aktív Magyarországért! program kormánybiztosa és Antal Árpád is képletesen feltarisznyálta a hosszú útra indulókat.
Már kora reggel 8-kor bemelegítő tornával, nyújtó gyakorlatokkal és funkcionális tornával kezdhették a napot a hosszú útra készülők, de nemcsak ők, mindenki, aki ráért a teste-lelke karbantartására. A Change Center képviseletében Szőcs Enikő és Tompa Szende személyre szabott életmód-tanácsokat is adtak a hozzájuk fordulóknak. A Vocalcycle szakijai arról beszéltek, mire érdemes odafigyelni egy biciklitúrán, de diagnosztizálták is az esetleg gyengélkedő bicikliket, ha megkérték őket.
Az indulás időpontjának, 10 órának közeledtével Révész Máriusz, az Otthonról haza programfelelőse szólt a résztvevőkhöz.
– Szeretnénk demonstrálni, hogy lehetnek akárhol a határok, mi összetartozunk. Az akció fontos üzenete a külhoni magyarok felé, hogy számíthatnak ránk, az anyaországiak felé pedig az, hogy vannak határainkon túl élő magyarok, akikre mi is számíthatunk, akik erőforrást jelentenek Magyarországnak – mondta.
Kányádi Sándort idézve Antal Árpád polgármester értékelte, mekkora utat tett meg a magyarság 2004. december 5-től máig, milyen sokan és sokat dolgoztak azon, hogy „ma is együtt tudjuk a magyar nemzet jövőjét tovább álmodni”, majd arra kérte a résztvevőket, hogy az úton összegyűjtött szeretetet, élményeket adják át az anyaországiaknak, jó utat kívánt nekik.
Gyanús volt, hogy a helyszínen az István, a király rockopera székelyföldi változatának szereplői közül igen sokan voltak jelen a nézelődök között, két lábon, nem két keréken, és kiderült, hogy nem hiába: az István, a mi urunk című részlet eléneklésekor egy flashmob-szerű megmozduláson libabőrös három percet éltek át a jelenlevők.
Főcze Imre atya, Bonaventura OFM az Isten áldását, a Magyarok Nagyasszonyának és Szent Ferencnek a közbenjárást kérte az indulók érdekében, remélve, hogy a Fennvaló „majd jobb időt ad, mint amit megérdemlünk”.
Érdekesség, hogy Both Gábor szentgyörgyi matektanár egy olyan biciklivel indult a sok száz kilométernek, amellyel harminc éve a Tour de France versenyen is részt vettek. Az útra most a Vocalcycle csapata készítette fel a kétkerekűt.
15 kiindulási pontból hét kerékpáros gerincútvonalon tekernek majd Budapestre a regisztrált (és oltási igazolvánnyal rendelkező) résztvevők, akiknek a leghosszabb útvonalakon motoros felvezetést, kísérőautót, szállást, étkeztetést biztosítanak. Erdélyből 4 útvonalon, Felvidékről 2 útvonalon, de az Őrségből, Muravidékről, Délvidékről és Kárpátaljáról is indultak csoportok. Az Otthonról haza túrák gyalog, két keréken és kenun kötik össze a magyarságot.
Gratulàlok az ötlethez ès sok sikert, kitartàst, szerencsès cèlbaèrèst kivànok a rèsztvevöknek!