Keressük a fényt!
Egy több évezredes emberi tapasztalatot foglalt tömör mondatba a Könyvek Könyve, mis...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bármilyen utamról is tértem haza szülőfalumba, Kézdiszentlélekre vagy későbbi lakóhelyemre, a kistérség központjába, a megérkezés érzését az előbukkanó Perkő látványa indította el bennem. Régen volt vonatos útjaimon a Kézdivásárhelyről Bereck irányába kiinduló „gyors” bal oldali ablakaiból kinézve vártam, mikor pillanthatom meg a Perkőt? Nem kellett sokat várnom, gyorsan feltűnt szemeim előtt, éppen a reggeli párából bontakozott ki, mutatván akác- és fenyőerdeit, no meg délre néző oldalának kopár részeit, nemkülönben a kőfejtés okozta „sebeit”, télen meg lenyűgöző havas formák sokaságát. Országúton pedig már Csernátont elhagyva pillanthatni meg a maga teljességében ezt a felső-háromszéki kilátóhegyet, amely számomra az otthonérzés legfőbb kiváltója, ami a természeti környezetet illeti.
Valamikor, diákkorom éveiben még azt is érezni véltem, hogy számonkéri a hazatért emberfiát, tudakolván, az utolsó elutazás óta mivel is gyarapodott ama tarisznya tudás és emberi tartás tekintetében?
Nem volna teljes e látvány felidézése, ha nem esnék szó a hegytetőn álló, szerény méretű fehér falaival s piros színűre festett bádogfedelével messze látszó perkői Szent István-kápolnáról vagy – Orbán Balázs szóhasználatával élve – imoláról, azaz imaházról, valamint a hegy lábánál épült templomról, amelynek gótikus, karcsú tornya az eget közelíti, s éppen a falu bejáratánál áll. Megvallom, mindkettő személyes büszkeséggel tölt el, hiszen a falu mai lakói, illetve mindenki, aki sajátjának vallja e Perkő alatti székely települést, magáénak érezheti és tudhatja ezeket, mint örökséget, minthogy felmenői, az egykori faluközösség álmodta meg és hozta létre ezeket a ritka értékes és kedves, az itt lakók szellemi és lelki hovatartozására valló szent építményeket.
Hogy istenhívő, szervezett és vendégszerető volt az egykori székely közösség, azt a falu keleti „kapujában”, a templom közelében, az országút jobb oldalán 1888-ban a helybeli Rózsafüzér Társulat által állított s ma is a belépőt köszöntő kőkereszt is tanúsítja. S az már megszokott dolog, hogy az utóbbi félszázadban államalapító királyunk ünnepére sokan összegyűlnek mind a falubeliek, mind a máshonnan érkezők, merthogy vár, illetve hazavár a Perkő…