Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Európai Bizottság már júliusban elindította a késlekedés miatt a kötelezettségszegési eljárást. Könczei Csaba képviselő lapunknak elmondta: a tervezetről a mezőgazdasági szakbizottságban tárgyaltak, közbejött a parlamenti vakáció, szeptemberben folytatják.
A mezőgazdasági szakpolitikus rámutatott: alakult egy munkacsoport, a különböző érdekvédelmi szervezetekkel tárgyalnak a dokumentumról. Szükség van a kis beszállítók védelmére, viszont folyamatosan egyeztetni kell, hiszen érdekütközések vannak a helyi beszállítók és a multinacionális kereskedőláncok között. Romániának olyan jogszabályt kell megalkotnia, hogy a lehető leghatékonyabban tudja érvényesíteni a helyi termelők és a belső termelés piacra juttatását, mondta a politikus.
Az irányelvet az EB még 2019 áprilisában elfogadta, arra hivatkozva, hogy az uniós szintű fellépés az élelmiszer-ellátási lánc szereplőinek alapszintű védelmét biztosítja. Az irányelv értelmében feketelistára kerülnek a túl hosszú fizetési határidők, az utolsó pillanatban lemondott megrendelések, az egyoldalú szerződésmódosítások, a beszállítók értékesítéshez nem kapcsolódó kifizetésekre kötelezése, valamint kereskedelmi megtorló intézkedésekkel való fenyegetések. Az irányelvben tételesen felsorolják, hogy mit minősítenek tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak. A parlamentben levő tervezetben az áll, hogy ezekkel a panaszokkal az érintettek a Versenytanácshoz fordulhatnak, és több száz lejes bírság jár a tiltások megszegése esetén.