Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szeptember 30-tól október 8-ig, gazdag programkínálatban népmeséket feldolgozó bábelőadások, mesejáték, mesetáncház, meseest, mesés-játékos vetélkedő, ismeretterjesztő és témafeldolgozó előadások, népmese alapú rajzpályázatok kiállításai, mesemondás, meseolvasás szerepel.
Az eseménysorozat több Kovászna megyei településen zajlik majd párhuzamosan. A rendezvénysorozat célja a háromszéki gyermekek identitástudatának erősítése, a népmesei örökség megismertetése, éltetése és továbbadása. Hitünk szerint a népmesék olyan letisztult tudás és bölcsesség őrzői, amelyek megtanítanak bennünket helytállni, megerősödni, és életünk útvesztőiben a problémák fölé emelkedni – írták a szervezők.
A Kilencet egy csapásra! mottó a kilenc – A csillagszemű juhász, Világszép nádszálkisasszony, A szegény ember szőlője, Az aranyszőrű bárány, A rózsát nevető királykisasszony, Az égig érő fa, A táltos kecske, Tündér Erzsébet és Előbb a tánc, utána a lakoma –, Benedek Elek gyűjtötte népmesére utal, amelyekre az eseménysorozat épül.
Péter Orsolya, a Cimborák Bábszínház vezetője emlékeztetett, hogy a Mesélő Háromszék első kiadása után az érintettek abban állapodtak meg, hogy háromévente szervezik meg a rendezvénysorozatot, azonban bizonyos okok miatt nem tudták ehhez tartani magukat.
– 2017-ben, a Cimborák Bábszínház játszóhely nélkül működött. 2017 decemberében kaptuk vissza a felújított stúdiótermünket. 2020-ban pedig a járványhelyzet nem engedte a Mesélő Háromszék megszervezését – magyarázta Péter Orsolya.
Az idei rendezvénysorozat a Magyar Népmese Napján, szeptember 30-án a kisbaconi Benedek Elek Emlékháznál veszi kezdetét. A szervezők Benedek Elek születésnapjának évfordulóján mesés programokkal tisztelegnek Háromszék híres szülötte előtt.
Újra Háromszékre látogat Fabók Mancsi Bábszínháza, a MárkusZínház, Écsi Gyöngyi, az Udvarhely Néptáncműhely, de mesés-játékos foglalkozásokra is sor kerül Benkő Éva vezetésével, 3 órás meseolvasó maratonra is a Míves Házban, ahová bárki behozhatja kedvenc népmeséjét, hogy egy-egy bábszínész, színész felolvassa neki. A felnőttek sem maradnak ki a szórakozásból, mesemondó est, meseelemző előadás is szerepel a programkínálatban. Nem marad el a mesetáncház sem Benkő Éva és a Folker Együttes közreműködésével. A Mesebarangolás-Kilencet egy csapásra! népmesei próbatételekre épített kiscsoportos barangolásnak az Erzsébet Park ad otthont. Lesz mesés-játékos vetélkedő az örök kortalanoknak, mesére épülő játékos, zenés képzőművészeti foglalkozás Kovács Erzsébettel és Kolumbán Hannával, kisiskolás korú gyermekeknek.
A szervezők a Mesélő Háromszék második kiadásán arra kíváncsiak, hogy hány mesemécses van ma is használatban, és hogy ezek milyen állapotban maradtak meg a következő nemzedékeknek. Ezért Mesemécses újratöltve címen felhívást indítottak, arra kérve az intézményeket, közösségeket, csoportokat, akik hét éve részt vettek a programban, írjanak 4-5 mondatot a népmese fontosságáról, illetve küldjenek két fotót a birtokukban lévő mesemécsesről: egyet az eredeti állapotáról, és egyet a mostaniról. A fotókat és rövid írásokat a meseloharomszek@gmail.com e-mail-címre, vagy a Mesélő Háromszék Facebook oldalára várják.
A rendezvény részletes programja a www.facebook.com/meseloharomszek oldalon található.