Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egyik kezével ad, másikkal meg bevételek után kapirgál az állam, a generikumok gyártóira kivetett clawback-adó növelését is egy módszernek találja az államkincstár utántöltéséhez. Erről más véleményen vannak a gyártók, állításuk szerint 2000 gyógyszer is eltűnhet a romániai piacról, és ezt nagyon megsínylik a betegek.
Az utángyártott és a biztosító által nagymértékben (többnyire 90%-ban) támogatott gyógyszerekre kivetett adó akár 30%-ra nőhet a mostani 19,86-ról. Az utóbbi években viszont a generikumok ára (az eredetivel azonos hatóanyagokkal gyártott gyógyszerek) óriásit zuhant a konkurenciának, az importnak, de egy 2015 augusztusi állami rendeletnek is köszönhetően, ezt az adónövelést a kicsi árréssel már nem bírják elviselni a gyártók, és beszüntethetik a termelést.
Ennek következményeképpen a leggyakrabban felírt szív- és ideggyógyszerek zöme eltűnhet a piacról, nyilván, először mindig a legolcsóbbak. Ha van a piacon egy 5, 8 és 13 lejes orvosság, abból a referenciaár (ami általában a legkisebb ár) 90%-át adja az állam, de nyilván először az 5 lejes gyógyszer tűnik el, majd a 8 lejes, így a betegnek egyre többet kell fizetnie majd, amíg még van miért – világította meg a tényállást Kovács Sándor, az Adonis patika gyógyszerésze.
– Már most nagyon sok gyógyszer hiányzik, a Distonocalm, az asztma elleni sprék, inzulininjekciók, oltások állandóan hiánycikkek, ezért aki csak teheti, külföldről szerzi be azokat – tette hozzá Balogh Klaudina a Hygea gyógyszertárból, aki azt is sérelmezte, hogy a törvényi változásokról, de a gyógyszertárasokat érintő egyéb intézkedésekről sem tájékoztatják időben a szakmabelieket.
aszt is szeretnetek hogy nyuat meg orvossagal is ellatson titeket.A szekelyek kerjenek a magyaroktol ha-bar ök is wienböl hozzak a draga orvosagot.nektek annya orszag .A nyugati nagy holdingok milliardokat költenek a fontos
orvosagokra nalatok csak a naramungot vagyis utanoznak.Ott a fasichtoid a lopot penzböl vehetnek.Te buta liba mar gyogyszeresz ledtel es kitesztek egy gyogyszertart mint egy üres bolt lenne.