Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Erdővidék mai arcát mutatják meg a fotók, hiszen az Exposia Fotográfiai Alkotócsoport tavalyi és tavalyelőtti táborában készültek, mégis egy mára sokak számára letűnt világot örökítenek meg, már-már az utolsó pillanatban. Érezni, hogy nem sokáig láthatjuk még a hagyományos mesterségek gyakorlóit munka közben, az idős asszonyokat a mezőn dolgozni, a háborítatlan természeti környezetet. Harmóniát, nyugalmat, a szó legjobb értelmében vett lassúságot sugároznak a felvételek – szemben a (gyakran értelmetlenül) száguldó mindennapjainkkal. Aki nem falun lakik, az is tudja, hogy reggeltől estig kőkeményen dolgozó embereknek köszönhető, hogy él a vidék, terem a föld, élelemmel látnak el az állatok. A fotókon munka közben elkapott arcokon mégis olyan békét, derűt látni, amit a gyárban robotoló vagy egész nap a számítógép billentyűit püfölő emberekén biztosan nem.
A megnyitón P. Buzogány Árpád, a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont munkatársa ismertette behatóan, szakmai szempontok alapján a kiállított fotókat, felhívta az avatatlan szemlélő figyelmét az egyes alkotók témaválasztására, stílusára, alkalmazott technikáira. „A Kovászna megye északnyugati sarkában elterülő erdővidéki történelmi tájegységre ellátogató székelyföldi és magyarországi fényképészek, hagyományukhoz híven, vizuális értékmentést végeztek a vidék tizenkilenc településén, a megörökítésre érdemes pillanatokat, a múló jelent a rendelkezésünkre álló fotótechnika segítségével rögzítették. Az évente más-más tájegységen szervezett fotótáborok elsődleges célja a még meglévő, múltat idéző építmények, tárgyak, motívumok, mesterségek, élethelyzetek, a tájban élő ember ünnep- és hétköznapjainak, a változó és tünékeny emberi arcoknak, tájaknak a megörökítése” – fogalmazott. A táborok felvételeiből a tárlat anyagát Balázs Ödön székelyudvarhelyi fotóművész válogatta, aki maga is a kiállítók között van, Ádám Gyula, Bartók Izabella, Csíki Csaba, Hlavathy Károly, Kerekes István, Kovács László Attila, Kuthi Lázár, Nagy Botond, Pap Elek, Péli László, Sándor-Tóth Zsuzsanna, Szabó Béla és Vinczefi László társaságában.
A megnyitót Jánó Kinga Erdővidék népzenéje című előadása gazdagította, erről korábbi beszámolónkat a pénteki, október 15-ei lapszámban olvashatják.
Igazán sajnálatos, hogy egymásra szervezett programok miatt a fotókiállítás megnyitóján nagyon kevesen voltak jelen, azt tanácsoljuk mindenkinek, aki fél órára kiszakadna a hűvös-borús vánszorgó hétköznapjaiból, menjen el, és időzzön, töltődjön fel a Vigadó földszinti galériájában kiállított fotók előtt. Október végéig megtehetik.