Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az első tanácsülés, mint ismeretes, hangos lett az önkormányzat telekcserés határozattervezete miatt, melyet végül nem fogadtak el, vissza se tértek rá pénteken, viszont a tanácsosok emellett egyetértettek számos olyan tervezettel, ami beruházásokat érint, s amelyekre pályázna a baróti hivatal a Helyi Fejlesztések Országos Programjának harmadik szakasza, avagy a megyei tanács segítségével.
Benedek-Huszár János polgármester ismertette, hogy az Anghel Saligny néven elhíresült fejlesztési program a Baróthoz hasonló városok számára legfeljebb 7 millió lejes pályázati összeget szabott meg, így választani kell, melyik projekttel jelentkeznek. Ő az utcák modernizálását javasolta.
Így a Víz utca teljes, 2,8 kilométeres szakaszának felújítására, illetve más, kisebb utcák – a Petőfi, a Gyöngyvirág, a Keserű Mózes, a Baróti Szabó Dávid, a Kisboldogasszony utcák, a József Attila utca egy része, illetve kisebb bekötőszakaszok a Szabadság téren – modernizálására pályáznának. Hogy beférjenek a hétmilliós keretbe, ebből a „csomagból” ki kellett hagyni a bodosi bekötőút és Felsőrákost a Technika teleppel összekötő út modernizálását, melyeknek korszerűsítése eredetileg szintén szerepelt a tervekben. A tanácsosok elfogadták, hogy a város 430 ezer lejjel járuljon hozzá az egyébként így 7,3 millió összköltségvetésű beruházáshoz.
Bár, mint azt maga a polgármester is elismerte, kevés reális esélye van annak, hogy más pályázatokat is finanszírozzanak a Saligny-programban, ám ha mégis, arra az esetre elfogadták, hogy Barót 410 ezer lejes önrésszel járuljon hozza a felsőrákosi szennyvízhálózat kiépítéséhez, továbbá 372 ezer lejjel Bibarcfalva és Bodos közös szennyvízhálózatának kiépítéséhez és 461 ezer lejjel Barót vízellátó-, szennyvíz- és esővíz-elvezető hálózatának kiterjesztéséhez, mely összességében 8,1 kilométeres utcaszakaszt érint. Ez összesen 1.243.000 lej önrészt jelent a három pályázathoz.
Továbbmenve, a köpeci kultúrotthon renoválására megyei segítségre apellálna Barót, Kovászna Megye Tanácsa ugyanis évi rendszerességgel kiír olyan pályázatokat, melyek által a hasonló beruházások finanszírozhatók. Ezekhez 50%-os önrész szükséges. Ily módon renoválnák a köpeci iskolát is, és vásárolnának interaktív táblákat a baróti Gaál Mózes Általános Iskolának, valamint szereznének támogatást a tanórák utáni iskolai program finanszírozására.
A városatyák azt is megszavazták, hogy a megnövekedett építőanyag-árak miatt kiegészítsék már zajló vagy elfogadott beruházások költségvetését: így a Millennium park és a buszmegállói ANL tömbház körüli park helyreállítására további 783 ezer lejt, a vajgyári híd és a Dózsa tér közötti útszakasz rehabilitálására további 81.000 lejt, a Rózsa úti járdák, parkolók, sétányok helyreállítására további 50 ezer lejt szavaztak meg.