Segítő Angyalok: példaképek a hétköznapi embernek, hősök a rászorulónak
Van egy tízezer fős közösség Székelyföldön, amelynek tagjai mindig készen állnak seg...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Olvasónk jelezte, hogy a pénteki kánikulában, Bikfalván egy fáról lezuhanó madarat látott, mely elpusztult. Ennek kapcsán érdeklődtünk Kelemen Lászlótól, a sepsiszentgyörgyi Rara Avis Madártani Egyesület elnökétől, aki a nyári madáritatás fontosságát hangsúlyozta.
A madárvédelembe a lakosság is könnyedén, és annál hatékonyabban bekapcsolódhat: például a nyári és a téli madáritatással. A vízhiány nem csupán a melegtől szenvedő madarak életét veszélyezteti, de a hirtelen viharok miatt fészek nélkül maradt fecskék költését is befolyásolja, ezért érdemes például levert, épülőfélben lévő fecskefészkek környékén sarat készíteni, egy földrészt locsolni kánikulaidőben, hogy a fészekrakók dolgát könnyítsük.
Kelemen László érdeklődésünkre kifejtette, ami az embernek rossz, az a madaraknak is kellemetlen.
– Szemtanúja voltam, hogy a hosszas kánikula miatt legyengült madarakat miként veri le a fáról a vihar, tömeges madárpusztulást okozva. A madarak is szenvednek a hőségtől, nem is beszélve azokról a fészkekről – a benne lévő fiókákról –, amelyek ki vannak szolgáltatva a tűző napsugaraknak – magyarázta.
Hangsúlyozta, naponta átlag közel 10 telefonhívást jegyeznek fel – legutóbb például egy sérült héja miatt kértek segítséget a polgárok –, így nehezen elképzelhető, hogy a kánikula miatt valahol a megyében tömeges madárpusztulás történt volna, és senki ne jelentette volna.
Ugyanakkor arra biztatta a madárbarátokat, ne feledkezzenek meg a nyári madáritatásról, és tartós kánikula, szárazság beálltával tegyenek ki edényekbe vizet a szárnyasoknak.