Megjelent a Székely Kalendárium, feltárul csodaország kapuja!
A Székely Kalendárium 2025. évre szóló kiadása már kapható lapárusuknál és az ismert...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tárlatmegnyitóval egybekötött díjátadó ünnepséget Makkai Péter államtitkár Down-kóros tanácsadója, Oana Rotar vezette le.
Makkai Péter, az Írisz Ház volt igazgatója, a Munkaügyi és Szociális Minisztérium államtitkára felelevenítette a verseny kiírásához vezető momentumot: 12 éve egy édesapa hozta autista fiát, aki beszélni nem tudott, de az elé tett papírokat szédületes sebességgel telerajzolta, és mint utóbb kiderült, nem volt híján a művészi hajlamnak. Az első kiállítás még egy templom egyik kisebb termében volt, a következőre viszont már egy igazi galériában, az Árkosi Kulturális Központban került sor, ahol először volt a fogyatékkal élők alkotása közszemlére téve. Az illető autista fiatalt azután számos országba meghívták, (Portugáliába, Olasz- és Németországba), az Outsider Art kiállítások sora pedig azóta sem szakadt meg.
Deuten Makkai Réka Hollandiában élő művészettörténész és kritikus, a zsűri elnöke beszédében azt taglalta, a fogyatékkal élők művészete nem egy művészi áramlat, hanem elementáris művészet, hiszen mindenki ösztöne, belső hajtóereje által alkot. Ezt fel kell fedezni, majd gyakorolni, fejleszteni szükséges, igazi művészek mentorálásával. A 70 alkotó 178 beküldött művét eredetiség, kompozíció, anyag- és színhasználat szempontjából elemezve a díjazottak sora így alakult: megosztott első díjban részesült Gallov Katalin és Viola Mária, a 2. díj Sibișan Laurát illeti, 3. díjas Kolozsi Cecília. Minden díj a Diakónia Alapítvány adománya, a bukaresti intézmények anyagi hozzájárulása igen csekély volt, a versenyt a svájci protestáns egyházak segélyszervezetének (HEKS EPER) pályázati finanszírozása tette lehetővé.