Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Egy éve nyílt meg Kézdivásárhelyen az általatok megálmodott Csíki Söröző. Hogyan vészeltétek át az elmúlt időszakot a vírussal járó szigorú szabályok, bezárás stb. tükrében? Egy friss vállalkozás számára nem lehetett egyszerű.
– Az elmúlt évek során rengeteg tapasztalatot gyűjtöttünk külföldön, hiszen a szakmában dolgoztunk. Ott megtanultuk, miként kommunikáljunk a vendégekkel, mire és hogyan figyeljünk, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsuk a hozzánk betérőknek. Rengeteg jó visszajelzést kaptunk, amiért hálásak vagyunk, de a negatív kritikát is mindig szívesen fogadtuk, hiszen ebből tanultunk. A másik oldala a vállalkozásnak már nem volt ilyen egyszerű. A rengeteg papírmunka, a sok telefonálás, a kapcsolattartás az ügynökökkel, az áru beszerzése eddig nem volt része az életünknek, azzal dolgoztunk, amit biztosítottak számunkra – itt viszont most nekünk kellett mindent beszerezni, illetve előre tervezni. Főleg ez utóbbi nem ment egyszerűen, mert a járványhelyzet miatt folyamatosan változott minden. Egyik napról a másikra kellett bezárni. Nem tudtuk, meddig leszünk zárva, ekkor kezdtük el a házhoz szállítást, hogy legalább a költségeinket fedezni tudjuk, és megtarthassuk a csapatunkat.
– Miért volt fontos, hogy a hazai megszokott ízek mellett újdonságokat is találjanak a vendégek az étlapon?
– Úgy gondoltuk, a kézdivásárhelyi emberek is készek arra, hogy új dolgokat tapasztaljanak meg. Nyilván, a sört próbáljuk minden fő ételünkbe belecsempészni, ezáltal is újdonságokat létrehozni. Valentin-nap és nőnap alkalmából külön menüsorral készültünk, és itt is a sör jelentette a „fűszert” az ételekben. Másik újdonság, ami népszerűségnek örvend, a reggeli menü, hiszen különleges fogásokat kóstolhatnak a vendégeink. Ezeket az ízeket nem találtuk meg eddig a városban.
– Székelyruhában szolgáljátok ki a vendégeket, minden napra kitaláltok valami sajátos mottót, amely titeket jellemez, valamint különféle versenyeket is szoktatok hirdetni. Ezek az ötletek honnan születtek?
– A székelyruha fontos része az éttermünknek. Ez is egyedivé teszi a helyet, hiszen már nem sok helyen látni hasonlót. A táblán olvasható mottókat, vicces feliratokat általában közösen találjuk ki. Versenyeinkkel pedig próbáljuk a visszatérő vendégeinket „megjutalmazni”, illetve megköszönni a lojalitásukat.
– Kik látogatják a sörözőt? Melyik nemzedéket szólítottátok meg leginkább?
– Ez egy nehéz kérdés, hiszen vendégeink között diákoktól nyugdíjasokig mindenki megfordul. Mindenki talál valamit, amiért visszatérhet: ízek, sör, újdonságok. A sok átutazó turistának is örvendünk, voltak már holland, német, olasz, angol és afrikai vendégeink is.