Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Ejnye-bejnye a tanügyi vezetőknek

Miután a tanintézményekben lelassult az oltakozási vágy – éppúgy, mint az országban – Sorin Câmpeanu tanügyminiszter már a fenyegetőzés módszeréhez sem átallt hozzányúlni: egy vasárnapi tévéadásban azoknak az igazgatóknak, sőt tanfelügyelőknek a leváltásáról beszélt, akiknek az iskoláiban alacsony a pedagógusok átoltottsága. A téma videokonferencia tárgya lesz – ígérte.

Hirdetés
Hirdetés

Kiss Imre, Kovászna megye főtanfelügyelője lapunknak elmondta, a videokonferencia megvolt, leváltásról ezúttal nem esett szó, de ezt kivitelezni amúgy sem olyan egyszerű, mert a vakcina felvétele nem törvényben megállapított kötelessége a pedagógusoknak, így annak elmulasztását sem lehet számon kérni, leváltással szankcionálni.

Az oltottság alakulására az egészségügyi személyzet, a szakma tud hatni, vélekedett a főtanfelügyelő, mindamellett, hogy az intézmény is megtette, amit saját eszközeivel megtehetett: folyamatosan informált, sokakat meggyőzött, sokan pedig meggyőzték magukat. Nagyot változott az utolsó másfél hónapban is ez a szám, mert a pedagógusok – ha nem is teljes meggyőződéssel, de – beoltatták magukat, hogy a gyerekek jelenléti oktatásban tanulhassanak.

Háromszék lakosságának nem egészen egyharmada védett, amivel utolsó előtti helyet foglalja el az országos listán, a pedagógusok oltottsága közel 60%-os, a nem didaktikai személyzeté 50% körül alakul a megyében, tehát ez a társadalmi kategória nyilvánvalóan felelősségteljesebb. Azt ugyan most nem lehet tudni, hogy a tanügyi alkalmazottak közül hány személy van beoltva, de az iskolánkénti helyzetet hetente jelenik a tanfelügyelőségnek. (A kettőt szét kell választani, mert egy pedagógus több iskolában is taníthat.) A tanfelügyelőség pénteki statisztikája szerint a megye 306 tanintézményéből (óvodák, iskolák, líceumok) 111-ben éri el a 60%-os küszöböt az alkalmazottak oltottsága, 22-ben pedig 100%-os. <<

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás