Kézdivásárhelyen egy idegen busz ütötte ki a biztosítékot
Kézdivásárhelyen rendbontás nélkül zajlik a szavazás. A főtéren ugyan feltűnt egy Pr...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szervezet azt állítja, a hatóságok által életbe léptetett módosítás mintegy 400 ezer tanulót érint kedvezőtlenül. Az országos diáktanács számos alkalommal folytatott tárgyalásokat az oktatási tárcával annak érdekében, hogy méltányos módon juthassanak ösztöndíjhoz mindazok a tanulók, akik eleget tesznek a jogosult négy kategória feltételeinek.
2020 végén elérték, hogy az ösztöndíj minimális értéke 100 lej legyen, típustól függetlenül, 2021 elején az ehhez szükséges anyagi keretet beiktatták az állami költségvetésbe. Egy év elteltével a diákok érdekvédelmi szervezete kiharcolta az ösztöndíjalap megduplázását, több mint 1 milliárd lejre.
Idén január 4-én jelent meg a Hivatalos Közlönyben az érdemösztöndíjra való jogosultság módosításait tartalmazó határozat, amelyet Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter többek között a keretösszeg megduplázásával indokolt. Úgy vélekedett, az online oktatás időszaka alatt a 8,50-es tanulmányi átlagot túl könnyen elérték a diákok: a középiskolai oktatásban tanulók 54%-ának sikerült ez, és ilyenformán járt volna nekik az érdemösztöndíj, holott a tudásszintjük ezt nem indokolja.
A Kovászna Megyei Diákok Tanácsa arra biztatja a tanulókat: posztoljanak a közösségi médiában is az erre létrehozott címkékkel (#DoliuPentruBurse #EuDeCeNu #EuNuMerit?) arról, hogy feketében járnak iskolába, azaz „gyászolnak”.