A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Több mint 70 órányi tesztrepülést teljesített eddig a szlovák gyártású repülő autó. A jármű 200 fel- és leszálláson van túl és a gyártó szerint megkapta a szlovák közlekedési hatóság, illetve az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség engedélyeit is. A repülési engedély megadását a félig autó, félig repülőgép járműre hétfőn közleményben jelentette be a hatóság és a fejlesztő-gyártó, a KleinVision vállalat.
Stefan Klein feltaláló, a cég alapítója és vezetője szerint a hatósági engedély birtokában egy „nagyon hatékony repülő autó” sorozatgyártása indulhat meg. A vállalkozó szerint a hibrid közlekedési eszköz megváltoztatja a középtávú – 2000 kilométernél rövidebb – utazásokat.
A repülő autó prototípusa 2021 júniusában tette meg első sikeres városközi útját Nyitra és Pozsony között, 25 perc alatt gyűrve le a mintegy 80 kilométeres távolságot, háromszor gyorsabban, mint egy átlagos személyautó.
Az 1,6 literes BMW-motorral meghajtott jármű felszállásához 300 méteres kifutópálya szükséges, és ha már a levegőben van, 170 kilométeres átlagsebességgel 1000 kilométert tehet meg a benne lévő üzemanyaggal.
A konstruktőr szerint az autó egyetlen gomb megnyomásával, három perc alatt repülőgéppé változik.
A cég egy éven belül ígéri a sorozatgyártású „kétéltű” járműveket, amelyeket – mint azt korábban közölték – elsősorban nem az országutakkal sűrűn behálózott Közép-Európának szánják.
„Gyakran repülök át Európán, és ilyenkor sokszor gondolok arra, bárcsak lenne egy repülő autóm, mert le tudnék szállni. Nem kellene átverekednem magam a zsúfolt terminálokon és nem kellene várnom a taxira, vagy limuzinra sem” – mondja Anton Zajac, a Klein Vision társalapítója.
A készítők úgy gondolják, hogy járművűk felveheti a versenyt a helikopterrel.
„Bár úgy gondolom, hogy a függőlegesen fel- és leszállni képes járművek a közlekedési rendszerek és infrastruktúra fontos részét képezik, a repülő autók véleményem szerint energiahatékonyabbak” – teszi hozzá.
Bár árat még nem hoztak nyilvánosságra, várhatóan egy éven belül piacra dobják.
(Euronews)
na a ketyot szedok fel is szallnak…