Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A román média jelentése szerint mintegy négyszázan vettek részt a tiltakozó megmozduláson. A résztvevők Románia egyetlen alumíniumgyára, az Alro Slatina dolgozói voltak. Az ország legnagyobb energia-felhasználójának számító üzem vezetősége bejelentette a tavalyi év végén, hogy a magas gáz- és villamosenergia-árak miatt fokozatosan csökkenti a termelést. Az üzem öt elektrolíziscsarnokából kettőt már bezárt, de egy harmadikat is le fog állítani, így csak kettő működik majd. A mintegy 2700 dolgozót foglalkoztató üzem több száz dolgozót kényszerszabadságra küldött, amely azt jelenti, hogy az alkalmazottak bérük 75 százalékát kapják meg.
A tüntetők elégedetlenségüket fejezték ki amiatt, hogy az Alro nem kap állami támogatást az energiaköltségek fedezésére, és jelezték, féltik munkahelyüket. A dolgozóknak ez volt a negyedik tüntetésük az idén, korábban a kormány épülete előtt is tiltakoztak. A dolgozók érdekeit védő szakszervezetek azzal vádolták meg az energiát termelő és viszonteladó cégeket, hogy mesterségesen magasan tartják az energia árát.
A bukaresti értéktőzsdén jegyzett és az orosz tulajdonú Vimetco nemzetközi csoporthoz tartozó Alro vezetősége közölte, hogy leghamarabb 2023-ban állhat vissza a teljes kapacitású termelés, ha csökkennek az energiaárak.
(MTI)