Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Dr. Örsi Csaba háromszéki főállatorvos lapunk érdeklődésére elmondta, hogy a megyénkben eddig nem azonosították, és jelenleg sincs ilyen betegség.
– Számos idősebb kollégámmal is egyeztettem, de ők sem emlékeznek ilyen fertőzésre (olyannal is, aki 1973 óta dolgozik a megyében – szerk.). Ez egy krónikus, degeneratív betegség, ami nem terjed olyan gyorsan, mint például az afrikai sertéspestis: leggyakrabban 3–5 éves korban jelentkezik juhoknál, szarvasmarhánál ez a sorvadásos agyvelőgyulladás, gyakorlatilag hamarabb levágódik az állat, mint ahogy megjelenik a betegség. Érthető az aggodalom, a nagy visszhang, hiszen emberre is átterjedő betegségként van elkönyvelve a súrlókór, éppen ezért része a nemzeti stratégiai tervnek. Ezért is kötelező a levágott, 18 hónap fölötti kecskéknél, juhoknál behozni a fejet, amelyet laborvizsgálatnak vetünk alá, hogy kiszűrjük a betegségeket, megelőzzük a veszélyes kórok terjedését – részletezte dr. Örsi.
Tőle tudtuk meg, hogy valószínűleg a beteg állatok húsának fogyasztásával fertőzhet, illetve az embernél szivacsos agyvelőgyulladást okozhat a kór, ám amint azt még egyszer hangsúlyozta a szakember, Háromszéken csupán tudományosan beszélnek erről a betegségről.
Rámutatott, hogy legutóbb, pár éve, összesen 15 „kórmentes” megye szerepelt a romániai országos statisztikákban, ezek között volt Kovászna megye is, ez exportnál sokat nyomott a latban.
– Ha idegrendszeri zavarokat, tüneteket (rángatózást, fura viselkedést stb.) észlelnek a gazdák a 18 hónaposnál fiatalabb juhoknál, kecskéknél, akkor is be kell hozni vizsgálatra a levágott jószág fejét! – figyelmeztetett a megyei főállatorvos. <<