Tíz éve keresik a kincset
Többek között táncház, koncert és látványos gálaműsor várja az érdeklődőket december...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Házasság heti programoknak e héten naponta más egyházközség biztosítja a helyszínt, szombaton a belvárosi református templom fogadta be a vendégeket, akiket Pál Tünde családterapeuta, a program fő koordinátora üdvözölt. Majd online kapcsolódott be Makkai Péter államtitkár, aki elmondta, pár éve még nem volt semmiféle szociálpolitikája az RMDSZ-nek, de a tavaly létrejött egy munkacsoport (amelyben Makkai Péter, Antal Árpád és Miklós Zoltán képviselő vett részt), az általa kidolgozott családvédelmi stratégiát pedig zászlajára tűzte az érdekképviselet, sőt, maga a kormány is, amely létrehozott egy ilyen minisztériumot. Az intézmény célja a családalapítástól a fészekrakásig és gyereknevelésig, valamint az idősek támogatásáig lefedni minden területet. Nemcsak a kormánytól számíthatnak támogatásra a családok, illetve az őket segítő szervezetek, hanem az Uniótól, helyreállítási alapból is, az összegek a lehívásához azonban fontos a civil szervezeteknek akkreditáltatniuk magukat és licencet szerezni szolgáltatásaikra, hívta fel a figyelmet a szentgyörgyi Diakónia Keresztyén Alapítvány korábbi igazgatója.
Eztán Lakatos Csilla, a miskolci és a kolozsvári protestáns teológiai egyetem oktatója tartott – szintén online – elgondolkodtató statisztikákat felvonultató előadást A házasság mint a család és a társadalom alappillére címmel. Nem túl biztató, hogy a 2007. évi 190 ezer házassághoz képest 2020-ban kevesebb mint fele szerepel a statisztikában, felértékelődött az individualizmus. A házasságok fenntartásában azonban a kisközösségeknek nagy a szerepük, hívta fel a figyelmet a szakember.
Kondor Ágota egyetemi oktató, az Erdélyi Mentálhigiénés Társaság elnöke értékelte a Házasság hetének idei pozitívan, cselekvésre való felhívásként megfogalmazott „Maradjatok együtt!” szlogenjét, és Jézus tanítványaihoz intézett szavait idézte, amellyel egyszerű és követhető kiutat mutatott a krízishelyzetekből: Evezzetek vissza a mélyre! Vagyis nézzetek magatokba!
Az unitárius egyház lelkésze, Péterfi Ágnes felhívta a figyelmet arra, hogy a héber házasság szó második jelentése hordani, elhordozni. Erről szól a házasság is: egymás bánatának, örömének elhordozásáról.
Ezután kaptak szót a civil és egyházi szervezetek képviselői, hogy röviden bemutathassák a család, a gyermekek, a bántalmazottak, az idősek, a fogyatékkal élők, a függők, a hátrányos helyzetűek érdekében végzett tevékenységüket.
A konferencia utolsó programpontja egy családterapeutáknak és lelki gondozóknak, valamint a család támogatása iránt érdeklődőknek szóló könyv bemutatója volt, a szerzők, Balogh Klára, Hézser Gábor és Krasznay Mónika online kapcsolódtak a helyszínen egybegyűltekhez.