A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az 56 éves isztambuli férfi a járvány első hullámának idején került a reflektorfénybe, amikor az első megbetegedése után újból megfertőződött, és amely folyamat azóta is tart. A férfi először kilenc hónapot töltött kórházban, majd ötöt az otthonában, ahonnan 2020 novembere óta nem mozdult ki. Azóta hetvennyolszor tesztelték, mindig pozitív eredménnyel.
Orvosai szerint a visszatérő vírusfertőzésnek a férfi gyenge immunrendszere és leukémiája lehet az oka, amely miatt Muzaffer szerint akár egy macskától is megfertőződhet. Emiatt csak ablakon keresztül tartja a kapcsolatot a családjával, többek közt leányunokájával, akivel csak messziről beszélget a kertben.
„Ha meggyógyulok, majd játszom veled” – szokta mondani a férfi, aki a bezártság és a folyamatos pozitív tesztek ellenére jól van és derűsen látja a világot.
A WHO már tavaly év végén jelezte az újrafertőződések kialakulásának veszélyét, amely az omikron variáns fokozódó terjedése miatt az oltottaknál, vagy a fertőzésen egyszer már átesett egyéneknél is jelentős kockázat. Jeffrey Townsend, a Yale Közegészségügyi Iskolájának biostatisztikusának mérései szerint a fertőzés után kialakult védettség miatt, a harmadik hónaptól fertőződhet meg újra valaki, ezért is érdekes Muzaffer kálváriája.
Muzaffer esetére továbbra sem született megfejtés, azaz máig nem világos, hogy mi okozza a sokadszorra történő újrafertőződést. A jelenség azonban igen ritka, így orvosa, aki egyben az Isztambuli Egyetem professzora is, folyamatosan vizsgálja a pácienst. Ő azt próbálja kideríteni, hogy a betege vérében lévő vírussejtek mutálódnak-e még, vagy sem.
Az eset megejtéséhez mindenesetre közelebb kíván jutni két, a közelmúltban publikált tanulmány, amelyek a Reuters szerint a víruson átesett emberek újrafertőződését vizsgálták. Az egyik tavaly végén, a New England Journal of Medicine-ben megjelent írás szerint, a Covid-fertőzés után a legyengült immunrendszer hajlamos az újrafertőződésre, míg a Leukemia & Lymphoma Society című lap szerint az olyan eseteknél, mint amilyen Muzafferé, a leukémia is szerepet játszhat. Az utóbbi tanulmány szerzőinek kísérletében ugyanis négy leukémiás ember közül egynek a vérében nem alakult ki ellenanyag, még két vakcinát beadását követően sem.
(Telex.hu)
Le ne lőjjék a janicsárt! Én nemrég átestem a co vid on és csak annyi, h az iskolai tesztek nem mutatták ki!