Nem is tudom létezik-e olyan eset, ahol egy őshonos állat kiirtja a másik őshonost. Kivétel az ember, na, az ahol megjelenik, hullanak a fajok.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Múlt héten végeztek terepszemlét az érintett cég működési telephelyén a környezetvédelmi őrség munkatársai, az ellenőrzések során megállapították, hogy az andezitkő megmunkálása során keletkező szennyvíz közvetlenül az Oltba ömlött. A vízgazdálkodás szakemberei mintát is vettek a vízből, amelynek elemzését követően igazolják vagy cáfolják a szennyezés tényét. Azt már most tudni lehet, hogy nem folyt nagy mennyiségű szennyezett víz az Oltba, és nem jegyeztek halpusztulást.
A környezetvédelmi őrség részéről Lucian Cândea nyilatkozott, elmondta: vélhetően egyszeri alkalomról lehet szó, ám az incidens következményei a vízminta vegyelemzése után lesznek világosabbak. Szerencsés, hogy időben megállították a szennyezett víz folyóba jutását, tette hozzá. A területen több cég is foglalkozik andezitfejtéssel, az érintettnek azonban nem volt erre környezetvédelmi engedélye. A bírság mellett felfüggesztették a cég működési engedélyét is ameddig be nem szerzi a szükséges hatósági engedélyeket.
Kovászna megyében az elmúlt években nem jegyzetek súlyos vízszennyezési eseteket, több évvel ezelőtt halpusztulás fordult elő Barót, illetve Bodzaforduló környékén, ám a vizsgálatok során megállapították, hogy ezeket az incidenseket oxigénhiány okozta. Olykor előfordul, hogy túlfolynak a szennyvízcsatornák, ám nem olyan mértékben, hogy az kárt tenne a halállományban, részletezte a környezetvédelmi szakember. <<
Nem is tudom létezik-e olyan eset, ahol egy őshonos állat kiirtja a másik őshonost. Kivétel az ember, na, az ahol megjelenik, hullanak a fajok.
Elég szomorú, ès abból a 60.000 lejes bírságból hogyan szándékoznak kitisztítani az olt szennyezett szakaszát? Vagy csak egyszerűen bemegy a pènz az államháztartásba ès a többi a természet dolga. Mint minden sok mással. 🤔
A hal állományban , jelenleg a legnagyobb károkat az úgynevezett kormoránok (kárókatona) okozzák , erre is kellene mególdást találni mihamarabb, ès emellé mèg szép számban akad ijen vagy ehhez hasonló eset , a cikk szerző igazán megirhatná az eset helyszínt mert akkor a horgász pár napig nem eszik halat a környéken lefojó vízből.