Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szeptember 29. és október 1. között Sepsiszentgyörgy főterére várnak mindenkit, aki megkóstolná „a székely családok ünnepi kalácsát”, az igazi kürtőskalácsot. Idén első alkalommal ugyanis megszervezik Háromszéken a Kürtőskalács – édes ízek fesztiválját.
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Grüman Róbert alelnök és Farkas Ferenc mestercukrász, a kürtőskalácssütő-verseny zsűrijének elnöke, egy közös sajtótájékoztatón számoltak be a részletekről.
Tamás Sándor aláhúzta, Székelyföldön a kürtőskalács mindig ünnepet jelentett, és ilyen szempontból lehet azt állítani, hogy a rendezvény több, mint egy fesztivál. A megyetanácselnök azt is megjegyezte, habár i.e. 400-ban is készítettek a görögök rúdra tekert kelt tésztából süteményt, a kürtőskalácsra utaló első ismert írásos dokumentum 1679-ből, a Kolozs vármegyei Úzdiszentpéter nevű faluból származik. Ugyanakkor az első ismert írásos recept háromszéki, a zabolai Gróf Mikes Mária 1784-es keltezésű szakácskönyvében bukkan föl.
– Amellett, hogy szeretjük a kürtőskalácsot, az a célunk, hogy Székelyföld is hozzájáruljon egyrészt a nemzetimázs kialakításához, hiszen azon kevés termékek egyike, amelynek csak magyar neve van – fűzte hozzá. – Másrészt turisztikai célokat is szolgál, hiszen a térségünkbe látogató turisták is jó szívvel fogyasztják. Annak ellenére, hogy hatalmas hullámokban terjeszti a nemzeti gyűlöletet a bukaresti médiák egy része, az idelátogató turisták 90 százaléka román nemzetiségű, akik a tárkonyos pityókalevesért, a lucskos káposztáért és nem utolsó sorban a kürtőskalácsért is szeretik Székelyföldet. A kürtőskalács ugyanakkor több száz székelyföldi családnak megélhetést is jelent, és ilyen szempontból is rendkívül fontos az „ünnepi termékünk”.
Grüman Róbert alelnök kifejtette, 2017 a turizmus éve Kovászna megyében, és megfogalmazódott azon igény a vendéglátóiparban érdekeltek részéről, hogy minél több nagy ívű rendezvényt szervezzenek, ez okból új koncepcióval szervezik meg a Kürtőskalács-fesztivált is. Már két alkalommal szerveztek kürtőskalács-versenyt, illetve az elmúlt kilenc évben Aquarius-borvízfesztivált, most ezt egy rendezvénybe tömörítik. A cél, hogy megtalálják az év székelyföldi kürtőskalácsát, a versenyben Kovászna, Hargita és Maros megyei cégek vehetnek részt. Az a résztvevő cég pedig, amely elnyeri ezt a címet, reklámfelületein feltüntetheti Az év székelyföldi kürtőskalácsa feliratot.
Farkas Ferenc mestercukrász, a kürtőskalácssütő-verseny zsűrijének elnöke elmondta, a benevezett terméknek 15 szűrőn kell átmennie, nagyon sok kritériumnak megfelelnie, a szakmai zsűri értékeli és pontozza mind az elkészítési folyamatot, mind a külalakot és az ízvilágot egyaránt. A versenyzőknek első nap kizárólag cukormázas borítású kürtőskalácsot kell sütniük, második nap a kürtőst kreatív módon.
Hajra grumman ! Te leszel a fokostolo