Kettős kiállítás a Vigadó Művelődési Központban
Rangos képzőművészeti esemény helyszíne lesz a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Köz...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Erdélyi Vitézi Rend, a Kézdiszéki, illetve Kézdivásárhelyi Székely Tanács képviselői mellett kézdivásárhelyi, sárfalvi, ozsdolai és berecki hagyományőrzők jelenlétében celebrált gyászmisén Boros Vilmos a kommunista diktatúra évtizedeit idézte fel. „Nekünk is ebből volt részünk negyven éven át. Az IGAZSÁG zászlaját lengették, ám közben az »i« betű lekopott, és maradt a GAZSÁG zászlaja.” Vitéz dr. Ambrus Ágnes nyugalmazott egyetemi oktató beszédében hangsúlyozta, Pusztaiék rendszerellenes harcosok voltak. „Mi, akik itt vagyunk, tudjuk és elismerjük, hogy az ozsdolai »betyárokként« a köztudatba bevonult ellenállók a kommunizmus áldozatai voltak. Így elmondhatjuk, hogy a Szabó Ottó fafaragó által kezdeményezett kézdisárfalvi gyászmise a kommunista diktatúrák összes áldozataira való emlékezés is.”
A 84 éves Harai László nyugalmazott gyógyszerész felidézte, hogyan élte meg 16 évesen, amikor Pusztaiék és az őket segítő szabadságharcosok, illetve az államhatalmi szervek kereszttűzébe került, és hogyan kényszerítették másnap a tüdő- és fejlövéssel halálra sebzett Dézsi szekéren való elszállítására. „Kettő felült mellém géppisztollyal, hárman követtek ugyancsak géppisztollyal, úgyhogy »gyönyörű menet« volt. Egy követ tettek Dézsi feje alá, most is emlékszem nyitott szemeire, véres hajára, elég szörnyű volt.”
Felesége, Harai Juliánna nyugalmazott tanító Márai Sándor Mennyből az angyal című versét szavalta, a szentmisét a kultúrotthonban állófogadás követte.