Marilyn Monroe székely felfedezőjére emlékeznek
A ki tudja hány férfi fantáziáját megmozgató Marilyn Monroe-ról bizonyára sokan hall...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Március 4-én, pénteken 18 órától az alsócsernátoni református papilak szomszédságában található gyülekezeti teremben Lackfi Dorottya és Sinha Róbert Jelenlét címet viselő koncertjével kezdődik az irodalmi est, majd Sántha Attila József Attila-díjas költő legújabb, Ágtól ágig című kötetének bemutatásával folytatódik.
Lackfi Dorottya (ének) és Sinha Róbert (gitár) műsorában gitárkísérettel elénekelt vers-dalok szerepelnek a világzene és az igényes könnyűzene határáról. Ezek néha egy kis klasszikus beütéssel, máskor bossa nova vagy keringő ritmusban, vagy éppen rockzenei ihletésű akkordokkal, gyors tempóban kísérve szólalnak meg. Az előadáson Sinha Róbert és Lackfi Dorottya versmegzenésítései (Lackfi János költeményeiből) mellett olyan dalok is szerepelnek, melyek szövegírója és egyben zeneszerzője is Lackfi Dorottya.
A koncert után Sántha Attilával az est házigazdája, Dimény H. Árpád költő és dr. Deák Ferenc Loránd magyartanár beszélget többek között arról is, hogy fel tudjuk-e idézni őseink életútját, mit tudunk rólunk, illetve mit tudunk tenni azért, hogy emlékük fennmaradhasson. Ugyanis az Ágtól ágig kötetben hét emberöltő eseményei elevenednek meg – olvasható a könyv borítóján –, régi emberek jönnek elő, akikről sok esetben semmi egyéb nem maradt fenn, mint egy történet. Hogy hazajött, vagy nem jött haza a világháború(k)ból, s ha igen, miért; hogy kifolyt a tekenőből a kenyértészta; vagy hogyan harcoltak a szépasszonyok és a veszettség ellen.
És mert ezek a versben megírt történetek egy egész életet példáznak, a kötet voltaképpen arról szól, miként érdemes élni, hogy legalább egy említés erejéig mi is fennmaradjunk utódainkban.