Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szenátus február 28-án fogadta el ügydöntő parlamenti házként a jogszabályt, amelynek értelmében a különleges ügyészi részleg által vizsgált ügyeket nem a korrupcióellenes ügyészség, hanem a legfőbb ügyészség, illetve a megyei táblabíróságok mellett működő vádhatóságok veszik át. Ezeknek az ügyeknek a vizsgálata 42 kijelölt ügyészre fog hárulni, akiket a legfőbb ügyészség nevez ki a Legfelsőbb Bírói Tanács javaslatára, négyéves időtartamra.
A jogszabályt főleg az ellenzéki Mentsétek Meg Romániát Szövetség (USR) honatyái támadták meg az alkotmánybíróságon, de a taláros testület korábban elutasította az óvásukat, így most Iohannis kihirdethette a jogszabályt. A részleg felszámolását Brüsszel is szorgalmazta, ugyanis ez az egyik feltétele annak, hogy az Európai Bizottság megszüntesse a román igazságszolgáltatás figyelemmel kísérését.
A különleges ügyészi részleget a 2016-2020-as parlamenti ciklus baloldali kormánytöbbsége hozta létre, amely szerint azért kellett elvenni a korrupcióellenes ügyészségtől (DNA) a bírák és az ügyészek dossziéit, hogy a vádhatóság ne tarthassa sakkban a bírákat mondvacsinált ügyekkel. Ugyanakkor a korrupcióellenes vádhatóság tevékenységét támogató erők, főleg az USR szerint azért hozták létre ezt a részleget, hogy a DNA tevékenységét bíráló erők, főleg a szociáldemokraták befolyásolják az igazságszolgáltatást, és megakadályozzák a korrupcióellenes harcot.
A különleges ügyészi részleg megszüntetése körüli vita is hozzájárult tavaly ahhoz, hogy szeptemberben felbomlott a jelenleg a szociáldemokratákkal és a Romániai Magyar Demokrata Szövetséggel (RMDSZ) nagykoalícióban kormányzó Nemzeti Liberális Párt (PNL), valamint az USR és az RMDSZ alkotta akkori jobbközép koalíció. Az RMDSZ és a liberálisok ugyanis nem értettek egyet a Mentsétek Meg Romániát Szövetséggel abban, hogy a bírákat és az ügyészeket ismét a DNA vizsgálja.
(MTI)