Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Financial Times: megvan Ukrajna és Oroszország előzetes béketerve

Financial Times: megvan Ukrajna és Oroszország előzetes béketerve Külföld

Ukrajna és Oroszország egy előzetes béketervet dolgozott ki, amely a tűzszünetet és az orosz kivonulást foglalja magában, amennyiben Kijev semlegességet hirdet és elfogadja fegyveres erőinek korlátozását – jelentette a Financial Times három, a tárgyalásokban részt vevő forrásra hivatkozva.

Hirdetés
Hirdetés

A megállapodás értelmében Ukrajna lemondana NATO-csatlakozási törekvéseiről, és írásban megígérné, hogy nem tart fenn külföldi országoknak katonai támaszpontokat vagy fogad el külföldről fegyvereket cserébe az olyan szövetségesek védelméért, mint az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Törökország – fejtették ki a névtelenségbe burkolózó források.

Mihajlo Podoljak, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egyik főtanácsadója a Financial Timesnak elmondta, hogy csak akkor jöhet létre bármiféle alku, ha az orosz csapatok elhagyják Ukrajna területét, nevezetesen a február 24-én kezdődött invázió óta elfoglalt Azovi- és Fekete-tenger menti déli régiókat, valamint a Kijevtől keletre és északra fekvő területeket.

Az ukrán és az orosz fél hétfőn tárgyalta meg először teljes egészében a 15 pontos előzetes béketervet – számolt be róla a lap értesüléseire hivatkozva a The Guardian.

A hírekre később reagált Podoljak. A Financial Times beszámolója a Moszkva és Kijev által kidolgozott előzetes 15 pontos béketervről csak „az orosz fél kéréseit” tartalmazza – mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök főtanácsadója.

Mihajlo Podoljak szerint Ukrajnának is van egy pontokba szedett tervezete az Oroszországgal folytatott tárgyalásokon.

„Az egyetlen dolog, amit ebben a szakaszban megerősítünk, az a tűzszünet, az orosz csapatok kivonása és több ország biztonsági garanciái” – tette hozzá az ukrán fél kéréseivel kapcsolatban.

(Hirado.hu)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2022. március 17., 13:56
    ÉRTÉKELÉS: 10

    2008-ban Bukarestben, a NATO zöld utat adott Ukrajnának a csatlakozásra. A NATO-n belül az USA volt a fő szorgalmazója, a fontosabb EU tagállamok tartózkodása ellenére. Nézzük meg tehát ki veszít a háború miatt.
    -Oroszország – IGEN
    -Ukrajna – IGEN
    -EU – IGEN
    És ki nyer gazdaságilag és katonailag? IGEN – az USA.
    Miután ezzel Európát tönkretette egyvalamivel azonban nem számolt az USA, hogy ki, jobban mondva ki volt az ellenségem ellensége…KÍNA.