Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Alkotmánybíróság megint döntött, hogy a hírszerző szolgálat nem adhat az ügyészségeknek a bűnvádi eljáráshoz – főleg korrupciós ügyekben – lehallgatással nyert anyagot. Még 1991-ben jött ki az 51-es számú nemzetbiztonsági törvény, amely szerint az ügyészek kérhetik a nemzetbiztonság veszélyeztetésével gyanúsított személyek lehallgatását. A lehallgatásokat a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) végezte a legfelsőbb bíróság jóváhagyásával. Sajnos, az ország legfelsőbb tanácsa újból megbízta a hírszerzőket, hogy hallgassák le a bűncselekménnyel vádoltakat, és titkos információkat gyűjtsenek. Ez a valahai orosz hírszerzők módszerét képezte, lényegében a polgárok büntetővádjának kidolgozásához járultak hozzá.
A román ombudsman, Renate Weber azonban résen volt, és megóvta a jogszabályt, amely előírta a hírszerzés és ügyészség együttműködését, mely sérti a jogállamiságot, a polgárok jogbiztonságát. A hírszerzés semmiféle végrehajtó vagy titkos megfigyelő nem lehet. Az alkotmánybíróság minden előírást, amely a két intézmény bűnüldözéséről szól, alkotmányellenesnek minősített.
Remélhetőleg nem hozzák vissza a hírszerzés hazai bűnüldöző hatóságként való működtetését. És nem csörgetik a bilincseket, mint Laura Codruţa Kövesi korrupciós főügyész idején tették. Nem szólva arról, hogy politikusokat és vállalkozókat tettek börtönbe. Ugyanakkor az ítélőbírák sokaságának is dossziét készítettek, figyelmeztetésképpen.
A speciális ügyosztály vizsgálati visszaéléssel, jogtalan megtorlással, jogtalan megtorlásra való felbujtással, a tanúvallomások befolyásolásával, a nyomozó hatóságok félrevezetésével, közhivatalnok által elkövetett közokirat-hamisítással és hivatali visszaéléssel vádolja Mircea Negulescu volt korrupcióellenes ügyészt. Vádat emeltek Mihai Iuliano Iordache volt bűnügyi rendőrtiszt ellen is. Lucian Oneát, a ploieşti-i korrupcióellenesek volt vezetőjét vizsgálati visszaéléssel és jogtalan megtorlással vádolják. Többet ilyen ügyészekkel ne találkozzunk!