Micsoda jó ötlet.És aztán zöldebb lesz a fű,tisztább lesz a levegő,üresebb lesz a zsebünk,ugyanakkor jó pár ember munka nélkül marad.Miere jó ez a sok szankció,magunk alatt vágjuk a fát.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kabinethez intézett nyílt levélben a Declic, a Bankwatch Románia, a Greenpeace, a 2Celsius és a Gastivist azzal érvel, hogy a háború kezdetétől az EU tagállamai több mint 18 milliárd eurót fizettek Oroszországnak a fosszilis tüzelőanyagokért.
Hozzáteszik, tavaly Románia 3,8 milliárd eurót költött orosz olajra, szénre és gázra. „A fosszilis tüzelőanyagok használatának csökkentése már nem csupán környezetvédelmi kérdés és klímacél, hanem erkölcsi kötelesség is” – fogalmaznak a levél aláírói, felszólítva a döntéshozókat, hogy alkalmazzanak kemény szankciókat Oroszországgal szemben.
A környezetvédelmi szervezetek emellett egyéb intézkedéseket is sürgetnek, többek között a megújuló energiaforrásokra való áttérés felgyorsítását.
Az Európai Unió által felhasznált nyersolaj 96 százalékát importból biztosítják, és ennek a mennyiségnek az egyharmada Oroszországból származik. „Ebben a ritmusban és a jelenlegi árakkal 2022-ben több mint 80 milliárd eurót fogunk küldeni Vlagyimir Putyinnak csak az olajimport révén. Ez több, mint Oroszország éves védelmi költségvetése. A tagállamok gyakorlatilag Oroszország ukrajnai háborújának finanszírozói” – nyomatékosítják nyílt levelükben a zöld szervezetek.
(Agerpres)
Micsoda jó ötlet.És aztán zöldebb lesz a fű,tisztább lesz a levegő,üresebb lesz a zsebünk,ugyanakkor jó pár ember munka nélkül marad.Miere jó ez a sok szankció,magunk alatt vágjuk a fát.
A kikiáltott rubel elszámolás óta az orosz valuta kb 40%-ot erősödött.Ez nagy húzás volt Putyin tanácsadójától. Természetesen akik vásárolni akarnak az € $ £ -ot stb rubelt kell vásároljon főleg az orosz banktól ami felsrófólja az árfolyamot(kereslet-kínálat).Ilyen egyszerű az egész.19 -re lapot húztak.
A kérdés, hogy ezzel nyernek-e. Hamarosan kiderül.
A kornyezetvedelmi szerveknek kell talan 15lejes uzemanyag