Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kérdés feltevése igen-igen esedékes, annál is inkább, mert évek múltával azt vesszük, vehetjük észre, hogy mi minden megváltozott, eltűnt, átvedlett. Keresünk régi utcákat, emlékeket idéző épületeket, nosztalgiázunk, próbáljuk felidézni azt a régi hangulatot, ami sajátja volt a valamikori Sepsiszentgyörgynek.
Most nagyot lép a városi tanács, annak műemlékvédelmi irodája: 39 műemlékszámba menő épületnek a falára, külső kerítésére, jól látható helyre négynyelvű emléktáblák kerülnek, azon rövid szöveggel, amely pár szóban, mondatban bemutatja az épületegyüttest. A számítógép segítségével, az úgynevezett QR-kód beiktatásával arra is lehetőség nyílik, hogy telefonon bővebb magyarázatot kapjunk az illető épületről. Már aki kapcsolatba tud lépni azzal a réztáblával.
Legalább két éve magam vetettem fel azt a kezdeményezést, hogy magyarázó táblácskákat helyezzenek a köztéri szobrok mellé is. Bárki találkozhatott szobrainkat megcsodáló járókelőkkel, de az évszámokon és a néven túl semmi eligazítást nem kaptak a nézelődők. Bizonyára nem az én ötletemre vetődött fel újból az ilyenszerű magyarázatok elhelyezésének fontossága, de a lényeg az, hogy immár azokat is foglalkoztatja, akik ki is vitelezhetik.
És ha már ilyen emlékeztető kedvünkben vagyunk, én még megemlítenék egyet, amelyet ugyancsak legalább két éve fogalmaztam meg a városközpont belső udvarainak kiképzése kapcsán. Tulajdonképpen a szegedi Dóm tér lebegett szemem előtt, ahol a teret ölelő épületfalak mellett, azokba vésett vakablakokban elhelyezték egyrészt a város történetének kiemelkedő személyiségeit ábrázoló szobrokat, féldomborműveket, de ott sorakoznak a magyarság nagyjai is.
Felvetem most is: nem lehetne azokban a kis utcácskákban, amelyek kialakulnak az átépítés során, Háromszék rangos személyiségeinek emléket állítani? Érdemes lenne ezen is gondolkodni!