Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A számos településről (Lemhény, Zabola, Páva, Szörcse, Székelytamásfalva, Kézdivásárhely, Kovászna stb.) érkező szavalók több korcsoportban méretkeztek meg, az egyetlen feltétel az volt, hogy egy-egy Petőfi-verset tanuljanak meg az alkalomra, amely közel áll a szívükhöz. Bíró Erika, a Szörcsei Református Egyházközség lelkésznője, a szervező egyesület elnöke köszöntötte az egybegyűlteket, és mutatta be a háromtagú zsűrit: Ambrus Ágnes nyugalmazott magyartanárnőt, Iochom István újságírót és Barta Enikő tanítónőt.
Miután elhangzottak a szavalatok, a zsűri tanácskozott, a jelenlevők pedig megtekinthették azokat a ruhákat, amelyeket Teleki Aranka népművész tervezett és varrt egy projekt keretében azzal a céllal, hogy népi motívumainkat ma is hordható ruhadarabokon jelenítse meg, így népszerűsítve azokat a fiatalok körében. Elmondta: büszke kovásznai gyökereire, arra, hogy Olosz Ellától tanulhatott, és mondhatni gyerekkora óta élete része a textillel való munka, amelynek során a népviseleti daraboknál a falvak saját hagyományait igyekszik követni. A szörcsei fiatalok által bemutatott ruhák műanyagmentes, természetes anyagból készültek, ízlésesen, de jól felismerhetően hordozzák hagyományos motívumkészletünk elemeit.
A szervezők még egy meglepetéssel készültek: Könczei Szidónia az István, a királyból adott elő részletet, Réka dalát.
A díjazás egy különdíjas kisfiúval indult, Bogdán Bence Hunorral, aki óvodásként máris erősíti a szavalók sorát. A 0–II. osztályos korcsoportban dicséretet érdemelt Lakatos Abigél, harmadik díjat kapott Demeter Balázs, második helyezett lett Bogdán Barni, első Dávid Zsolt.
A III–IV. osztályosok között harmadik helyezést ért el Nagy Dávid, második lett Boros István, az első díjat Majorán Beáta érdemelte ki.
Az V–VIII. osztályos korcsoportban Kopasz Norberté lett a harmadik díj, Péter Vanda és Simon Helén is második díjat kaptak, az első helyezést Szabó Renáta tudhatja magáénak.
A IX–XII.-eseknél a három versenyzőt rangsorolták: III. Csáki Kristóf, II. Szabó Gabriella, I. Biszak Beáta.
Ambrus Ágnes ismertette a zsűri elbírálási szempontjait, elmondta, azt tapasztalták, néhányan nem a korosztályuknak megfelelő verset szavalták, ami megnehezítette a dolgukat, ugyanakkor dicsérte a diákok szövegtudását. Felhívta a figyelmet arra is, Petőfi dallamos verseket írt ugyan, de azokat nem kell énekelve szavalni, az élő beszéd hanglejtéséhez kell igazodni. Megjegyezte: ritkán hallott Petőfi-versek is elhangzottak, ezért külön dicséret jár, és természetesen minden egyes gyereknek gratulált, amiért hozzájárult a magyar költészet napjának megünnepléséhez.