Aki tanult eddig is tudott, aki nem azok egyik kocsmabol a masikba jartak tanitasi ido alatt csak arrol nem keszitettek videot.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az 51 vidéki tanintézet bevonásával készített felmérésben megkérdezett tanárok fele a diákjainak legtöbb 25 százalékánál észlelt tanulási veszteséget, csaknem egyharmaduk azt mondta, hogy egy-egy osztályközösség 25-50 százaléka küzd ilyen problémákkal, a pedagógusok több mint 10 százaléka szerint a tanulók 50-75 százalékának vannak tanulási veszteségei, 6 százalék pedig valamennyi diákjánál észlelte ezt.
A felmérésből az is kiderült, hogy százból két gyerek abbahagyta iskolai tanulmányait a 2020/2021-es tanévben.
A tanárok közel háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt két évben romlott az oktatás minősége a romániai iskolákban. A tanárok többsége szerint ez vagy csökkent (73 százalék), vagy a világjárvány előtti szinten maradt (19 százalék). Mindössze 8 százalék mondta azt, hogy javult az oktatás minősége 2020 óta.
2020-ban a tanárok 64 százaléka mondta azt, hogy tartott online órákat. Idénre ez az arány 82 százalékra nőtt. Két évvel ezelőtt a tanárok 55 százaléka küldött házi feladatot a diákoknak okostelefonon, Facebook Messengeren vagy WhatsAppon. Erre az évre 47 százalékra mérséklődött ez az arány.
A világjárvány a gyermekek mentális egészségén is nyomot hagyott. A tanárok 23 százaléka azt mondta, hogy nem észlelt semmilyen változást a tanulók viselkedésében; 64 százalékuk szerint a diákok nehezebben koncentrálnak az órán, és egyharmaduk szerint néhány gyerek agresszívabbá vált. A tanárok 32 százaléka azt tapasztalta, hogy egyes tanulók zárkózottabbak lettek.
A szülők 48 százaléka szerint az oktatás színvonala nem változott, 39 százalékuk szerint csökkent, 13 százalékuk szerint pedig nőtt.
A tanulmány szerint 2020 és 2022 között öt-tízszeresére nőtt az olyan családon belüli incidensek száma, amelyek gyakran vagy mindig fizikai erőszakkal végződnek. Az elkülönülés is éreztette a hatását, a gyermekek 31 százaléka egymagában, a televízió előtt ülve töltötte az elmúlt évet, és 48 százalékuk többet érintkezett a barátaival online, mint személyesen.
A szülők több mint egyharmada (35 százalék) mondta azt, hogy csökkent a jövedelme az elmúlt két évben, ugyanakkor a 2020-as 46 százalékról idén 48 százalékra nőtt azoknak a felnőtteknek az aránya, akiknek munkahely-problémáik vannak – derül ki a felmérésből.
A következő öt évben, részletekben kifizeti az állam a tanügyi alkalmazottaknak a 2017. július 1. és 2021. augusztus 31. közötti időszakra őket megillető bérkülönbözetet. Erről csütörtöki ülésén fogadott el sürgősségi rendeletet a kormány – számolt be Dan Cărbunaru.
A kormányszóvivő emlékeztetett arra, hogy az összeg kifizetésével az állam a közalkalmazotti törvény eltérő értelmezéséből fakadó korábbi diszkriminációt teszi jóvá.
Cărbunaru közlése szerint az összes tanügyi alkalmazottat megillető bérkülönbözetet az oktatási minisztérium költségvetéséből fizetik ki a sürgősségi rendelet hatályba lépéstől számított öt éven belül, részletekben, az infláció figyelembevételével.
(Agerpres)
Aki tanult eddig is tudott, aki nem azok egyik kocsmabol a masikba jartak tanitasi ido alatt csak arrol nem keszitettek videot.
A diák kikapcsolt kamerával bő 2 tanèvet kihúzott! 😁
10% ha kapcsolt kamerát, még vagy 20% követte is talán az órát!😎
Jelentek meg morbídabbnál, morbídabb videók az ” onlány” órákról!🤣😂