Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nagyváradi látogatása során arról kérdezték a kormányfőt, hogy a román hatóságok fontolóra veszik-e a vakcinabeszerzésekre kötött szerződések felmondását, lévén, hogy ezen szerződések alapján idén és jövőre még közel 40 millió adag oltás érkezne az országba.
Ciucă azt felelte, az egészségügyi minisztérium elemzi a helyzetet, és egy esetleges szerződésbontás anyagi vonzatait mérlegeli. „Az oltási adatok és a szerződésben szereplő oltásadagok mennyiségének fényében okvetlenül kell hoznunk egy döntést, hogy ne pazaroljuk el a pénzt fölöslegesen” – mondta a miniszterelnök.
Az egészségügyi minisztériumnak áprilisban, májusban és júniusban még 9 millió adag Covid elleni vakcinát kell kapnia – közölte csütörtökön Alexandru Rafila.
A tárcavezetőt csütörtöki sajtótájékoztatóján kérdezték Nicolae Ciucă miniszterelnök szerdai nyilatkozatával kapcsolatban.
„A raktárak tele vannak, és sajnos arra sincs lehetőségünk, hogy legalább ezeknek az adagoknak a szállítását elhalasszuk, de arra sem, hogy túladjunk rajtuk. Számos európai országnak szintén tele vannak a raktárai. Januárban és februárban sikerült értékesítenünk 7,5 millió adag vakcinát, ami mintegy 150 millió euró megtakarítást jelent, a jelenlegi körülmények között azonban ez nem lehetséges” – mutatott rá Rafila.
Elképzelésük az, hogy az Európai Bizottság szintjén – ugyanis az EB volt az, amely ezeket a szerződéseket megkötötte – találjanak egy olyan megoldást, amellyel nem pazarolják el sem az oltóanyagokat, sem a közpénzeket, viszont továbbra is biztosítják a vakcinákat azoknak, akiknek szükségük van rájuk – tette hozzá.
(Agerpres)