Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Botos Klementina, a lakótársulás adminisztrátora állt szembe a tömeggel, de mindhiába próbálta megmagyarázni, hogy e helyzet nem az ő hibája. Mint lapunknak részletesen kifejtette, ő úgy érzi, mindent megtett a megoldás érdekében. Már korábban benyújtotta a nagy adósok listáját a vízműveknek, kérést tett le, hogy részletekben is törleszthető legyen az adósság, erre viszont azt a választ kapta, hogy ennek feltételei vannak: tegyen le 3000 lejt, és fizesse ki az aktuális havi vízszámlát. Ez teljesíthetetlen volt, mert egy átlagos hónapban nem inkasszál 1500 lejnél többet, mondta. Azt is kérte a vízművektől, hogy az adósoknál zárják el a csapot, de ez is csak a teljes adósság kifizetése után lett volna lehetséges. Két olyan tömbházról van szó, amelyekben összesen 160 kis felületű garzonlakás van, a tulajdonosoknak sok esetben nincs, amiből törleszteni, tőlük még végrehajtani sincs amit.
Igaz, vannak „rosszféleségből” adósok is. De a 160-ból 20-nál kevesebb család/személy halmozta fel a nagy, egyik tömbházban 30, másikban 37 ezer lejes adósságot. Van 9 ezer lejre rúgó egyéni elmaradás is.
A csütörtöki gyűlésen a lakók Tóth-Birtan Csaba alpolgármesterhez fordultak, hogy valamiféleképpen oldja meg a helyzetet, ám ő, a Szent György Nappal összefüggésben levő kötelességeire hivatkozva, másnapra halasztotta a megbeszélést. Péntek délelőtt hivatali irodájában tárgyalni gyűltek össze a lakótársulások elnökei és több tag, Botos Klementina adminisztrátor és Butyka Elemér, a Közüzemekt Rt. műveleti igazgatója. Végül is megszületett egy olyan megoldás a vitás felek között, hogy a vízművek leveszi az adósok vízóráját, és megnyitja a csapot a többiek számára. Ez azonban csak itt és ebben az egyedi helyzetben volt lehetséges (pénteken meg is történt a leszerelés), mert a vízórák kint vannak a lakások előtt. Botos Klementinát az a kérdés nyugtalanítja, miért nem lehetett ezt a megoldást megtalálni, még mielőtt tömegbotrány lett volna ebből az ügyből.
A probléma akuttá válása után már valaki jelezte, hogy kifizeti teljes adósságát, de már későn, neki és a hasonló helyzetben levőknek most még a vízórák leszerelésének és visszaszerelésének költségeit is meg kell téríteni, ami mintegy 250 lej pluszkiadást jelent az adósok számára.
Kozsokár Attilát, a Közüzemek igazgatóját is megkérdeztük, miért kell a jól fizetőknek a mások hibáinak következményeit elviselni. Az igazgató nekünk is elmondta, a vállalatnak a lakótársulásokkal van szerződése, nem az egyénekkel, az adósságok behajtása az adminisztrátorok dolga, bírósági per, végrehajtás által is megtehetik, ha másképp nem megy. Nincs más megoldás a kintlevőségek behajtására, és nem léphettek korábban, mert a járványidők vészhelyzetében kormányhatározat tiltotta az adósok víztől való megfosztását. Csak a vészhelyzet megszűnésével léphettek, és már két hete megkezdték a csapok elzárását cégeknél és magánházaknál, aminek következményeképpen többnyire azonnal törlesztették az adósságot. A tömbházakra pedig csütörtökön került sor.
– Sajnálatos, hogy idáig kell jutni, legalább a felszólításra reagáltak volna, de úgy látszik egyeseknél csak így működik – fogalmazta meg következtetését Kozsokár.
Pénteken a városháza közleményt adott ki: „az önkormányzat közbenjárt azért, hogy még ma helyreállítsák az ivóvízellátást. Ugyanakkor a jövő héten sor kerül egy megbeszélésre a polgármesteri hivatal, a közművek és a lakótársulások képviselői között, annak érdekében, hogy megfelelő megoldást találjanak azok számára, akik érintettek, de időben kifizették a számláikat, és azért, hogy az elmúlt időszakban felhalmozott több mint 500 ezer lejes tartozást is behajthassák.”