Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A folyamat újraindítására azért van szükség, mert a Bukaresti Táblabíróság tavaly decemberben jogerősen elutasította a két párt fúziójával létrejövő Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) bejegyzését.
Csomortányi István EMNP-elnök elmondta: a közelmúltban mindkét párt elnöksége megerősítette a fúzió melletti elkötelezettségét. A pártelnök szerint arról sem mondanak le, hogy az eredeti terv szerint a párt román és magyar nevét is bejegyezzék. A kérést első fokon vizsgáló Bukaresti Törvényszék ugyanis a párt magyar neve miatt utasította el a fúzió bejegyzését. Csomortányi hozzátette: a másodfokon eljáró táblabíróság bírái azt kifogásolták, hogy a két párt vezetői nem azonnal a fúziót kimondó küldöttgyűlések után, hanem csak a 2020 szeptemberében tartott önkormányzati választások után fordultak a bírósághoz a kéréssel. Mint részletezte: a késleltetést a fúziós határozat is rögzítette, és éppen annak a kockázatát próbálták kizárni, hogy a fúzió bejegyzésének esetleges késése ne akadályozza a két párt választási részvételét.
Az EMNP elnöke arra is kitért, hogy a fúzió hivatalossá válásáig is együtt tudnak működni, hiszen a két párt politikai szövetségét is bejegyezték a bíróságon. A szintén Erdélyi Magyar Szövetségnek elnevezett politikai szövetségnek ők maguk a társelnökei.
Mezei János, az MPP elnöke hozzátette: a két párt július 17-ére Csíkszeredába hívja össze küldöttgyűlését. A két küldöttgyűlés előbb külön-külön ülésezve, majd együttesen hozza meg azokat a döntéseket, amelyek a pártfúzió hivatalos elismertetéséhez szükségesek.
„Üzenjük, hogy nem adjuk fel. A szándékunk szilárd” – jelentette ki Mezei János.
Mindketten nyomatékosították, hogy szükség van az erdélyi magyar ellenzékre, hogy elsősorban a magyar tömbben legyen magyar versenytársa a Romániai Magyar Demokrata Szövetségnek (RMDSZ) az önkormányzati választásokon. Úgy vélték: ha júliusban újra elindítják a fúzió folyamatát, akkor a 2024-ig, amikor önkormányzati, parlamenti, európai parlamenti és államfőválasztást is tartanak Romániában biztosan sikerül bejegyezni az EMNP és az MPP fúziójával létrejövő Erdélyi Magyar Szövetséget.
A két párt az Erdélyi Magyar Szövetség politikai szövetség keretei között indult a 2020-as önkormányzati választásokon. Az EMSZ jelöltjei tíz erdélyi település, köztük két székelyföldi kisváros, Szentegyháza és Székelykeresztúr polgármesteri tisztségét szerezték meg. Az RMDSZ-szel kötött megegyezés után a 2020 decemberi parlamenti választásokon két képviselőt juttattak az RMDSZ jelöltlistáin a román képviselőházba.
(MTI)
Ezek olyan pártocskak ,amelyeknek meg egy százalék támogatottságuk sincs. Jobb lenne ha nem bohóckodnanak , és ne tennének keresztbe az egyedüli erdélyi magyarságot képviselőnek, az RMDSZ nek. Egyedüli erdélyi magyar képviselet van, S az az RMDSZ. A többi megélhetési parazita.