Május 12−14. között Gyulára utaztak a fürdővárosi Kőrösi Csoma Sándor Líceum diákjai. A Határok nélküli összetartozás – Gyula és Kovászna kulturális és művészeti találkozója Gyulán című rendezvény megvalósításához szükséges pályázatot még évekkel ezelőtt nyerte el a magyarországi városvezetés a Bethlen Gábor Alapnál, a vírushelyzet miatt azonban csak most tudták kivitelezni.
A kétnapos rendezvény csütörtökön délután kulturális és művészeti találkozóval kezdődött, képzőművészeti kiállítással a könyvtárban. Ezt követően az olvasóteremben Görgényi Ernő, Gyula polgármestere köszöntötte a jelenlévőket és a fürdővárosi küldöttséget. Kiemelte, a két testvérváros egyik közös pontja a színházi kultúra, a diákság színház szeretetére való nevelése.
A rendezvényen Molnár Júlia, a Kőrösi Csoma Sándor Líceum tanára Csoma Kultusza a Kőrösi Csoma Sándor Líceumban címmel tartott előadásában arról beszélt, hogy miként ápolják a névadó emlékét, hogyan nevelik az ifjúságot Kőrösi szellemiségében, és hogyan tudják átadni ezt a hagyományt a fiatalabb generációnak. Ezt követően Fodor György képzőiskolai tanár és Nagy-Laczkó Balázs is előadást tartott, majd a fürdővárosi fiataloké lett a főszerep, akik énekes előadással rukkoltak elő. A produkcióra sokat készültek, amely végül nem megzenésített verseket, hanem dalválogatást vonultatott fel.
Az esemény második napján bemutatkoztak a diákszínjátszók. A Kőrösi Csoma Sándor Líceum Diákszínpada Madách Imre Az ember tragédiája című művének feldolgozását mutatta be a magyarországi nagyérdeműnek, míg a Gyulai Művészklub egy Csehov prózai műveiből összeállított darabot adott elő a helyi művelődési központban.
Gyula és Kovászna 2006 óta testvérvárosok, azóta számos közös programot bonyolítottak le. Ez alkalommal húszan utaztak Gyulára a fürdővárosból, 15 diák és 5 felnőtt kísérő. Utolsó nap, szombaton a hazautazás előtt megnézték a gyulai várat és az Almási-kastélyt.