Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vészhelyzeti tervről szóló kormányhatározat azokat az intézkedéseket szabályozza, amelyekkel az állam közbeléphet a válság megoldása, vagy negatív hatásai tompítása érdekében, ha fennakadások keletkeznek az ország gázellátásában – magyarázta Virgil Popescu energiaügyi miniszter, akit a Mediafax hírügynökség idéz.
A vészhelyzeti szabályzat három válságszintet különböztet meg. A korai előrejelzési, illetve a riasztási szint elrendelése esetén a szabályozó hatóság nem avatkozik be a piaci folyamatokba, csak napi szintű információkat gyűjt a rendszer-üzemeltetőktől, szükség esetén pedig válságbizottság megalakítását kezdeményezi.
A vészhelyzeti szintet akkor rendelik el, ha a gázkereslet olyan rendkívül magas szintet ér el, vagy olyan jelentős gázellátási zavar keletkezik, hogy a piaci alapú intézkedések elégtelenek a zavar kiküszöbölésére és hatósági beavatkozásra van szükség a védett felhasználók gázellátásának biztosítása érdekében.
A vészhelyzeti terv Románia regionális együttműködését is szabályozza a vele azonos, úgynevezett „Ukrajna kockázati csoportba”, illetve a „Transz-balkáni csoportba” tartozó országokkal.
(MTI)