Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kormánymegbízott kitért arra is, hogy a munkaügyi hivatal közlése szerint a megyében, a szálloda- és vendéglátóiparban legalább 600 személyre lenne szükség, az építőiparban 450-re, a konfekcióiparban 222-re, az élelmiszeriparban 136-ra, a hulladékelszállításban és feldolgozásban 90-re. Eközben a megye munkanélküliségi mutatója elég nagy, 4,5%-os, ami ellentmondásos az előbbiek tükrében, bár – amint azt már többször megírtuk – Kovászna megyében a munkanélküliek igen nagy hányada az iskolázatlan, szakképesítés nélküli romák közül kerül ki, van, aki egész életét segélyen élte le. Sok pályakezdő fiatal nem talál kedvére való munkát, viszont sokan a segély igénybevétele mellett feketén is dolgoznak. „Sok helyen minimálbért ajánlanak, viszont a piac szabályai szerint azt követően kezdenek nőni a bérek, amikor a munkaképes lakosság dolgozik, és a vállalkozónak több pénzt kell ajánlania”, mondta a prefektus.
Ezzel pedig már egy újabb fontos kérdéskört érintett. Mint elmondta, szigorúbb ellenőrzésekre szólította fel az illetékes intézményeket, hogy visszaszorítsa a rendes vállalkozókat igen nagy hátrányba hozó feketézést. Magán- és jogi személyek egyaránt célpontjai lehetnek az ellenőrzéseknek.
A feketén dolgozók, dolgoztatók, az engedélyezett tevékenységüktől eltérő szolgáltatásból pénzt nyerők, az engedély nélkül vállalkozók törvényellenességeinek felderítésére és büntetésekre szólította fel az ellenőrző szerveket a kormánymegbízott, külön nyomatékosítva, hogy azokat is keressék fel, akik nincsenek az adatbázisokban, mert általában azért tudnak róluk a hatóságok vagy a környéken levők.
A témára egy kilyéni vállalkozó irányította a prefektus figyelmét: arra panaszkodott, hogy rengeteget fektetett be a vállalkozásba, az mégsem megy, mert többen dolgoznak feketén ugyanabban az ágazatban és az ő olcsóbb áraikkal – amiket azért engedhetnek meg maguknak, mert nem fizetik be a különböző állami illetékeket – nem tud versenyezni.
Prefektus úr, nem csak munkasra de kicsivel magasabb fizetésre is lenne szükség,Például a konfepció iparban is legalább 2000lejre emelni a fizetést, és még sok helyen.Ezért van munkaero hiány,amíg nem emelnek a fizetéseket,ne is várjanak túl jelenkezest.