BIZTOSAN ÍGY VAN, NAGYON FINOM, ÍZLETES EPER!!!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A 35 éves fiatalember az esztelneki falumúzeum mellett lakik, és a kockázatosabb módszert választotta: nem fólia alatt termel, hanem szabadföldön nő a zamatos gyümölcs. Ilyen módon nyilván jobban ki van téve az időjárás viszontagságainak az ültetvény, viszont megéri a rizikót, hiszen sokkal ízletesebb epret szüretelhet.
– Két éve tettem meg az első lépést, a kertünkben alakítottam ki a szamócásomat, 8000 tővel. Előtte tíz évet külföldön dolgoztam szamócásban, egy idő után elkezdtem gondolkodni: miért is ne lehetne itthon megtermelni azt, amit ott akár a miénknél gyengébb földben sikerül – idézi fel a kezdeteket a fiatal gazda.
Nem folyamodott külső segítséghez, sem állami, sem uniós forrásokat nem vett igénybe, önerőből vásárolta meg a palántákat, az öntözőrendszert. Bízott a külföldön tanultakban, és mindent úgy alakított ki, ahogy Olaszországban látta. Ugyanakkor figyelembe kellett vennie, hogy a székelyföldi klíma eltér az olaszországitól, ezért a hűvösebb időt, főként a hideg teleket jobban bíró, szívósabb francia eperfajtákra esett a választása.
– Tíz évvel ezelőtt ugyanakkor nem hittem volna, hogy itthon szabadföldi eper termeszthető. Az elején a szomszédok segítettek, a feleségemmel műveljük ezt a 27 áras területet. A növény a palántálástól számított 30–40 napra kezd fejlődni, a második évben nagyobb a hozam. Az elhalt leveleket kézzel kell eltávolítani, a szedése sem egyszerű, és minden második nap öntözést is igényelnek a tövek, amelyeket háromévente cserélni kell, hiszen már nem teremnek annyit – magyarázta.
Meglátása szerint a vidék fejlődésének kulcsa az lenne, ha mindenki tudatosan, helyben költené el a pénzét, abban az értelemben, hogy helyi termelők, vállalkozók termékeit fogyasztaná. Ha pedig mi, helyiek az itt megtermelt árut részesítjük előnyben, egy ekkora epres hozzájárul egy család megélhetéséhez.
– Azt gondolom, hogy az általam termelt szamóca sokkal édesebb, aromásabb, mint a külföldi import, de ez jellemző minden más zöldségre és gyümölcsre is – jegyzi meg Ștefan Norbert, akinek portáján vásárolhatunk a helyben szüretelt eperből.
BIZTOSAN ÍGY VAN, NAGYON FINOM, ÍZLETES EPER!!!
Az eper nem hazai hanem külhoni… Csak itt termesztett, ebben a földben?