Egy hónapnyi utazás, avagy megtapasztalni, hogy milyen is Görögország biciklivel
Bocskai Csaba informatikus már középiskolás korában célul tűzte ki, hogy legyalogol ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szép számú közönséget házigazdai minőségben Johann Taierling köszöntötte, majd Antal Vali mutatkozott be: 1987 óta foglalkozik természetgyógyászattal, Oláh Andortól tanult, aki a gyógynövényeket kutatta, és Magyarországon elsőként ment szembe a hagyományos, nyugati szemléletű orvostudománnyal. Hamar kiderült, hogy az előadó maga is lesújtó véleménnyel van a hagyományos orvoslásról, az általa kidolgozott Valor-terápiát népszerűsítette. Elmondta: vizsgálataik, méréseik alapján nálunk egészségesebbek az emberek, a mutatók egyre romlanak, ahogy nyugat felé haladunk. 300–400 évvel ezelőtt a civilizációs betegségek a populáció mindössze 10–15%-át érintették, mára ez az arány megfordult, az emberek 80–85%-a szenved azok valamelyikében. Az okokat Antal Vali a természettől, a természetestől való eltávolodásban látja. Azt állítja, a klasszikus orvoslásban gyógyíthatatlan betegségeknek minősített kórok is megfékezhetőek, megfordíthatóak, a megfelelő gyógynövény-kombinációkkal és táplálkozással – mindkét esetben az adott szervezet saját igényeire szabva a „kezelést”.
A legfőbb gondot abban látja, hogy a nyugati orvoslás „tüneteket kezel”, és nem a kiváltó okokat szünteti meg, legyen szó ízületi problémákról, cukorbetegségről, inzulinrezisztenciáról, szív- és érrendszeri gondokról, sőt, akár daganatos megbetegedésről. Meglátása szerint betegséget örökölni nem lehet, lehet viszont örökölni rossz szokásokat, a helytelen életformát – ez utóbbi megállapítással akár egyet is érthetünk.
Miért nem volt mégsem ennyi betegség, a „helytelen” táplálkozás mellett sem régen? Mert rengeteget mozogtak az emberek, fizikai munkát végeztek, nem volt kérdés, hogy megtesznek-e napi 10.000–15.000 lépést. Nem helyes az sem, hogy jelenleg télen-nyáron 24 fokban élünk, hívta fel a figyelmet, egyszerűen nem erre van berendezkedve a termogenetikánk, a hideg és meleg váltakozása karban tartja a szervezetet, edzi az immunrendszert – illetve edzené, ha hagynánk.
Elmondta azt is: a fájdalom a szervezet jelzése arra, hogy valahol valami gond van, ha csupán ezt a tünetet kezelik, elmulasztva a fájdalom érzetét, attól a kiváltó ok, a zavar, betegség a szervezetben ugyanúgy fennáll.
Hippokratészt idézte: „a halál a bélben lakozik”, utalva arra, hogy minden betegségünk a tápcsatornára, a táplálkozásra vezethető vissza, konkrétan a bevitt értéktelen, káros élelmiszerekre, amelyek nyomán toxinok halmozódnak fel, savas közeget teremtve, ezáltal gyulladást hozva létre, aminek következménye a fájdalom – vezette le. Az adalékanyagok, génmanipulált élelmiszerek nem tudnak hasznosulni a szervezetben, toxinok képződnek, a méregtelenítésre tervezett májunk pedig már nem tud lépést tartani ezekkel a mennyiségekkel, állította. A kérdés ennél is összetettebb, genetikai hormontípusunk is meghatározza, mely élelmiszerek lehetnek ártalmasak számunkra, a négy fő típust Fogoly Dóra mutatta be röviden.
Végül, általános tanácsként elmondták, melyek azok az élelmiszerek, amelyek senkinek sem ártanak, bármilyen típusba is tartozzon. Ezek a zöldségek: a gyökér- és leveles zöldségek egyaránt, illetve a gabonák közül a fűfélékhez tartozók, azaz: rizs, hajdina, köles, amaránt, quinoa, cirok. Ezzel szemben kivétel nélkül minden szervezet számára ártalmasak a finomított szénhidrátok és zsírok – hangzott el.
Mindannyian felnőttek vagyunk, tapasztalataink, megszerzett tudásunk, ismereteink birtokában hozunk döntéseket, azonban óva intenénk mindenkit attól, hogy – amint arra az előadó buzdított – elkerüljék az orvosi rendelőket, ha egészségügyi problémáik adódnak! Ez a gyakorlat sajnos Székelyföldön amúgy is jellemző, addig halogatjuk szakemberek felkeresését, amíg sok esetben már túl késő lesz.
,, sajnos Székelyföldön amúgy is jellemző, addig halogatjuk szakemberek felkeresését, amíg sok esetben már túl késő lesz.”
,, Sajnos” – a halogatás oka, hogy azelőtt 1 – 2 hónappal – kell ,kellene – tudják az emberek, mikor betegednek le, mert csak programálás alapján kerülhetnek be szakorvoshoz és 90% -uk nem tudja megfizetni a magán rendelőkbe a ,, tarifát”.