Hamar bebiztosította a győzelmet a KSE
Szombaton, a labdarúgó III. Liga alapszakaszának 13. fordulójában a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán győzte le az AFC Viitorul Onești csapatát.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A három szám: 460, 595 és 615, ezek jelentését növekvő sorrendben ismertetjük.
A 460. évforduló pár napja volt, június 28-án múlt ennyi éve, hogy a várost első ízben Kézdivásárhely néven említik. Ugyan 1530-ban már volt erre célzás, de a városunk végleges megnevezését János Zsigmond fejedelem 1562. június 28-án Segesváron kelt levelétől számítják.
A következő jeles évforduló már Luxemburgi Zsigmond királyhoz kapcsolódik: 1427. május 9-én Földváron kibocsátott levelében Thorjavásárát mezővárosként említi, megadva ezzel ugyanazokat a kiváltságokat, amelyekkel Erdély más hasonló városai is rendelkeztek: a jogot országos és hetivásárok tartására.
A legutolsó, 615. évforduló a település első okleveles említéséhez kapcsolódik: egy 1407. november 24-i keltezésű iratban Kézdivásárhelyt Toriawasara (Torjavására) néven említik. Abban az időben a későbbi céhes város területén a főúri Apor család birtokából kiszakított földön vásáros hely működött, amely a későbbiekben hozzájárult egy gyors fejlődési folyamathoz, mágnesként vonzva iparosok, kereskedők és fuvarozók megtelepedését.