Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tíznapos alkotótábor fontos része, hogy a képzőművészek – grafikusok, szobrászok, festők – kölcsönhatásba kerüljenek a hellyel, azt követően kezdődik meg az alkotás – ismertette a tábor menetét Vargha Mihály, aki korábban szobrászként kapott meghívást a Tolna megyei Miszla-Art Kulturális Központba és Alkotóházba.
„Tetszett a Miszla-Art koncepciója, jól éreztem magam, így született meg az ötlet, hogy szervezzük meg itthoni testvérrendezvényét, hiszen Székelyföld kisugárzása egyedi. Művész vendégeink Gelencével, Kézdivásárhellyel, Sepsiszentgyörggyel, a Szent Anna-tóval és természetesen Csernátonnal ismerkednek meg, ezzel is ösztönözve, hogy a táborban elkészülő alkotások helyspecifikussá váljanak. Táborunk hívószava az önazonosság, az identitás kérdése, ezzel a problémakörrel foglalkoznak az alkotók. A magyarországi művészek a Miszla-Art visszatérő alkotói, Székelyföldről, Erdélyből pedig olyan képzőművészeket hívtunk meg, akik hasonló látásmódot, kísérletező-kutató szemléletmódot képviselnek. A Csernátonban elkészült alkotások Háromszéken maradnak, a Székely Nemzeti Múzeum tulajdonába kerülnek. A táborban születő alkotásokból július 16-án, szombaton 11 órától nyílik kiállítás a Malomkertben, ahová a nagyközönséget is szeretettel várjuk” – mondta el a kezdeményező.
Hozzátette: a Tolna megyei Miszla-Art Kulturális Központ és Alkotóház működése is példaértékű, hiszen egy kultúraszerető mecénás házaspár, az egyébként erdélyi származású Makay Tamás és Makayné Pál Berta tartja fenn, akik a Miszla Art@Csernáton táborban is jelen lesznek.
A csernátoni alkotótáborban résztvevő művészek: Albert Levente képzőművész; Daczó Enikő képzőművész; Esse Bánki Ákos festőművész; Gálhidy Péter, Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész; Gáspár Annamária képzőművész; Gáspár Gyula festő- és grafikusművész; Horváth Lóczi Judit, Barcsay Jenő-díjas képzőművész; Kertész Attila képzőművész; Kő Virág festőművész; Majoros Áron Zsolt, Junior Prima-díjas szobrászművész; Mayer Éva, Munkácsy Mihály-díjas grafikusművész; Oláh Anna képzőművész; Oláh Sándor, MMA ösztöndíjas ötvösművész; Sánta Csaba, MMA ösztöndíjas szobrászművész; Sárosi Mátyás grafikusművész; Szabó Kriszta grafikusművész; Vargha Mihály szobrászművész, az MMA rendes tagja. Kurátor: Uszkay Tekla művészettörténész.
(KVMT-sajtóiroda)