Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A vendégeket Ilyés Botond gelencei polgármester köszöntötte, majd Varga Attila kiemelte, hogy azért szerették volna itt tartani a rendezvényt (Aurora terem – szerk.), mert egy energiatakarékos rendszer működik, automata korpás kazán szolgáltatja a meleget, amelyet a projekt is előtérbe helyez: fenntarthatóbb és energiatakarékosabb.
A találkozón megtudtuk, hogy a Zöld megállapodás… című pályázat az Adminisztratív Kapacitás Fejlesztését célzó Operatív Program részfinanszírozásával valósul meg. Vajda Lajos projektmenedzser elmondta, hogy a Green Energy Egyesület által megvalósított projekt összértéke 424.187,50 lej, amelyből 415.703,75 lej vissza nem térítendő támogatás, és a kedvezményezett hozzájárulása 8.483,75 lej.
Vajda azt is kiemelte, hogy a projekt a tervek szerint ez év június 27.– és 2023. június 26-a között valósul meg.
– A projekt általános célja olyan együttműködési mechanizmus létrehozása az üzleti szféra, civil társadalom képviselői és a helyi hatóságok között, amely elősegíti a fenntartható és energiafüggetlen közösségek kialakítását és fejlesztését Kézdivásárhely környéki településeken – hangsúlyozta Vajda, majd hozzátette: összesen tíz település – Bereck, Csernáton, Gelence, Almás, Torja, Szentkatolna, Esztelnek, Lemhény, Kézdiszentlélek és Zabola – érintett a projektben.
A rövid bemutatót követően a projektmenedzser kikérte a polgármesterek véleményét is ezzel kapcsolatosan. Elsőként Daragus Attila, Torja elöljárója szólalt fel, aki nyitott a kezdeményezésre.
– Ez mind szép és jó, főleg azokon a településeken, ahol van fafeldolgozás – mondta, majd felmerült a kérdés, hogy mezőgazdasági hulladékok – szalma, kukorica, széna – beleszámítanak-e a feldolgozásba, amelyre érkezett is a válasz Vajda Lajostól, hogy egyértelműen ezek is felhasználhatóak.
Arra a kérdésre, hogy párhuzamosan a biomasszát és a napelem által termelt energiát össze lehet-e hozni, együtt felhasználni, ugyancsak igenlő választ kaptak.
A torjai polgármester után Salamon Balázs, Esztelnek község polgármestere szólalt fel, aki kiemelte, hogy községükben két ilyen működő rendszer is van, és szívesen látja az érdeklődőket, hogy tekintsék meg.
– Azért hangsúlyoztam, hogy kettő, mert két különböző rendszer: az egyik egy konténeres megoldás, a biomassza tárolására alkalmas térrel, amely fűti a család- és fogorvosi rendelőt, a gyógyszertár és a fodrászat épületét, valamint a másik aprítékos kazán, amely fűti az önkormányzat épületét, az Angustia Egyesület irodáját, és a kultúrotthon épületeit – részletezte az elöljáró. <<
Biztató, jó irány! Energiafüggetlenséget, energiaszabadságot!