Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szélhámos plébános története 2012 decemberéig nyúlik vissza, amikor két fiatal egyetemista elhatározta, hogy Tibi atya néven létrehoz egy Facebook-oldalt. Az azóta is tartó töretlen siker titka talán épp a névválasztásban rejlik, hiszen akkortájt az emberek még szentül hitték, hogy a közösségi oldalon mindenki annak adja ki magát, ami a valós életben az. Biztosak voltak abban, hogy a pedofil hajlamú, alpárian viselkedő, trágárul poénkodó és abszurd politikai nézeteket való atya profilja mögött egy furcsa, de valódi pap áll, így feltételek nélkül lájkolták és osztották meg a bejegyzéseket.
Újabb kedvelnivaló pedig mindig akadt, hiszen a két fiatal egyetemi tanulmányaik mellett napi 2-3 órában gyártotta a mémeket. Ez elegendő volt ahhoz, hogy az oldal egyre népszerűbbé váljon, és már az első hónap végén követőinek száma elérje a húszezret. Mostanra a két alapító befejezte tanulmányait, de a tartalomgyártás továbbra is kettőjük feladata, mert ahogy Máté fogalmaz, az atyának a szellemiségét nem lehet átadni és tanítani sem. Mndig aktuális kérdésköröket próbálnak feldolgozni, olyan történéseket, amelyek az emberek mindennapjait felbolygatják: ha választások vannak, akkor politikai mémeket készítenek, ha a koronavírus-járvány vagy az orosz–ukrán háború tombol, akkor azzal kapcsolatosakat tesznek közzé. Máté fontosnak tartja, hogy a mémek valamilyen értéket is közvetítsenek, tartsanak görbe tükröt a társadalomnak.
Noha az évek során a hobbiként űzött tevékenység munkává alakult, ez semmit sem változtatott az alkotók hozzáállásán, a mai napig ugyanolyan lelkesedéssel készítik a mémeket, mint közel egy évtizeddel korábban a közös kollégiumi szobájukban. Tibi atya átesett egy karakterfejlődésen, az oldal együtt fejlődött az alapítók gondolkodásával. Ma már kevésbé törekszenek a lecsúszott fiktív pap mindennapjainak bemutatására, helyette komolyabb társadalmi témákat dolgoznak fel, hiszen egy influenszernek véleményvezérnek kell lennie, ők pedig annak tartják magukat.
A fesztivál első napján Tóth Máthé a mémgyártásról tartott érdekfeszítő előadást
Fotó: Sepsi Tabakó Fesztivál Facebook-oldala
Ilyen felhulyeket minek hivtok ide Erdelybe magyar ellenes liberalis megmondoembert!Posztjait nezzetek elotte:)