Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Turos Lóránd Szatmár megyei szenátor, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője elmondta: „erre a törvénykezdeményezésre azért volt szükség, mert az elmúlt években számos panasz érkezett az önkormányzatokhoz és hatóságokhoz a területtulajdonosok részéről, miszerint termőföldjük rongálódott, sok esetben használhatatlanná vált az illegális legeltetés miatt.”
Az új jogszabálytervezet a gazdák által évek óta felvetett problémára ad választ, rögzíti a tehén-, juh-, kecske-, ló- vagy sertéstulajdonosok jogait és kötelezettségeit az állatállomány legeltetésével kapcsolatban. Ennek értelmében, a legeltetés idejének és feltételeinek meghatározásához a helyi önkormányzatoknak jóvá kell hagyniuk a legeltetésről szóló rendeletet, amely a település teljes közigazgatási területén lesz érvényes. Ezt követően a gazdák legeltetési engedélyt igényelnek, amely az állatokat felügyelő személy azonosító adatait, a legelő tulajdonosának adatait, illetve az engedély érvényességi idejét tartalmazza. Amennyiben illegális legeltetés gyanúja merül fel, bárki értesítheti a helyi hatóságokat.
Fejér László Ödön Kovászna megyei szenátor, a szenátus mezőgazdasági bizottságának tagja rámutatott: „a legelőtulajdonosok számára fontos lépés ez az intézkedés, hiszen eddig nem volt törvényes eszköz arra, hogy fellépjenek a területeiken engedély nélkül legelő állatállomány betiltása ellen, emiatt olyan helyzetbe kerülnek, hogy nem tudják használni a termőföldeket. A törvénytervezet ugyanakkor bevonja a rendőrséget, csendőrséget és rendészeti szerveket, hogy az önkormányzattal együttműködve visszaszorítsák az illegális legeltetést.”
A jogszabálytervezet esetében a végső döntést a képviselőház hozza meg, majd az államelnöki kihirdetést követően léphet hatályba.
(forrás: közlemény, fotó: Erdély Bálint Előd)